Porozmawiajmy o dzieciach – nowy portal psychologiczny dla rodziców

+48602387443

Choć w Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, pomoc nie zawsze jest dostępna. W odpowiedzi na tę sytuację powstał portal „Porozmawiajmy o dzieciach”. Pierwszy tak kompleksowy i darmowy poradnik psychologiczny online powstał we współpracy z psychoterapeutką, psychologami, dietetyczką i pedagogiem Kliniki Mentalnej.

„Porozmawiamy o dzieciach” to cykl artykułów i webinarów poradnikowych z zakresu psychologii dziecięcej, pedagogiki i dietetyki. W adresowanych do rodziców materiałach poruszane są między innymi takie tematy jak: rozwój emocjonalny dziecka, radzenie sobie z lękiem i agresją, opieka w izolacji czy kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Poradniki powstają we współpracy z zespołem doświadczonych psychologów dziecięcych i pedagogów z Kliniki Mentalnej. To realizowany przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową projekt stałego wsparcia psychologicznego pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu Przylądek Nadziei i ich rodzin. Bazując na swoich bogatych doświadczeniach, psychologowie, terapeuci i dietetycy holistycznie dbający w ramach Kliniki o dobre samopoczucie osób przebywających na oddziale, radzą, jak budować relacje, dzięki którym uda się przetrwać razem nawet najtrudniejsze sytuacje.

„Choć ekspertki nawiązują do doświadczeń bliskich rodzinom zmagającym się z chorobą nowotworową dziecka, porady gromadzone w ramach projektu >>Porozmawiajmy o dzieciach<< mają uniwersalny charakter – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji >>Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową<<, pomysłodawca projektu. – Zgromadzone materiały stanowią bazę wiedzy o tym, jak wychować wszechstronnie szczęśliwego człowieka oraz jak zmniejszać niebezpieczeństwo występowania zaburzeń zachowania i odżywiania oraz trudności emocjonalnych. Zastosowane przez rodziców, pomogą młodym ludziom wejść w życie z mocną bazą wiary w siebie i pewnością, że mama i tata stanowią oparcie, na którym można polegać” – dodaje Wasiuta.

Skąd potrzeba stworzenia portalu? To między innymi odpowiedź na porażające statystyki i próba przełamania pewnego tabu:

• W Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.
• Do najczęściej występujących u młodych ludzi zaburzeń należą te związane z emocjami, zachowaniem i odżywianiem.
• Przyczyny problemów to najczęściej warunki życia, stygmatyzacja, dyskryminacja i wykluczenie.
• Depresja jest czwartą najczęstszą przyczyną chorób u nastolatków po 15. roku życia.

Więcej: www.porozmawiajmyodzieciach.pl