Ponad 90 000 kg żywności – Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach Tesco

W miniony weekend, w sklepach Tesco w całej Polsce, odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. Dzięki wsparciu klientów oraz dodatkowych 20% podarowanych przez Tesco udało się zebrać ponad 90 000 kg produktów.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia klienci sklepów Tesco mogli wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Żywności i tym samym wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące. Akcja odbyła się równocześnie w 218 sklepach Tesco w całej Polsce. Tegoroczna edycja zbiórki była wyjątkowa, ponieważ do całej puli zebranych produktów Tesco zobowiązało się dołożyć dodatkowe 20% żywności.

Jak co roku klienci sklepów Tesco pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny. W ciągu trzech dni zbiórki do koszy Banków Żywności trafiały najbardziej potrzebne produkty (olej, cukier, ryż, makaron czy przetwory). Zgodnie z zapowiedziami do puli zebranych produktów Tesco dołoży dodatkowe 20% – dzięki tej pomocy, łączenie udało się zebrać ponad 90 000 kg żywności, która trafi do podopiecznych Federacji Polskich Banków Żywności, m. in. do domów dla samotnych matek i świetlic dla ubogich dzieci.

Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, którzy w ostatni weekend odwiedzili sklepy Tesco i okazali swoją szczodrość. Ogromnie cieszymy się, że po raz kolejny Świąteczna Zbiórka Żywności w naszych sklepach zakończyła się sukcesem – mówi Czesław Grzesiak, Wiceprezes Zarządu Tesco Polska. Uwzględniając dodatkowe produkty, o wadze 20% całości zebranej żywności, przekażemy Federacji Polskich Banków Żywności ponad 90 000 kg żywności, która trafi do potrzebujących.  Jeśli przyjmiemy założenie, że 1 kg żywności wystarcza na przygotowanie posiłku dla 4 osób możemy mówić, że wspólnie udało nam się zapewnić posiłki aż dla 360 000 osób! Wierzę, że oznacza to dla nich wszystkich lepsze, spokojniejsze święta.