Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Już po raz szósty sieć handlowa Tesco i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals organizują akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. W dniach od 6 do 19 lutego 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na rzecz schronisk dla zwierząt, które wybiorą internauci w głosowaniu. W weekend 7-9 lutego organizatorzy zapraszają także na zbiórki karmy dla czworonogów. Akcję wsparło wiele znanych osobistości takich jak Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz, Aleksandra Kisio, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Kawiorska, Izabela Janachowska i Agata Nizińska.

W ramach programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco będą mogli uczestniczyć w zbiórce środków finansowych na rzecz bezpańskich czworonogów. W tym okresie 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych w drodze internetowego głosowania. Każdy zainteresowany losem zwierząt w dniach 6-19 lutego będzie mógł oddać głos na schronisko, które jego zdaniem najbardziej potrzebuje wsparcia. Głosowanie odbędzie się na profilu „Eksperci Tesco” na Facebooku – www.facebook.com/Eksperci.Tesco lub na stronie www.tesco.pl/zwierzaki. Wszystkie schroniska, które biorą udział w programie to placówki rekomendowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zainaugurują zbiórki karmy oraz produktów dla psów i kotów zorganizowane w weekend 7-9 lutego w 72 sklepach Tesco na terenie całej Polski. Zebrane rzeczy zostaną przekazane do okolicznych schronisk dla zwierząt.
Ponadto, podczas trwania akcji zostanie zorganizowany konkurs dla Internautów z użyciem hasła #Pomagamzwierzętomzimą. Trzy osoby, które najwięcej razy udostępnią #Pomagamzwierzętomzimą za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. Facebook, Twitter, Nasza Klasa), aktywnie informując o akcji, będą mogły wybrać 3 schroniska, na rzecz których Tesco przekaże w sumie kwotę 3 tys. zł netto.

Dodatkowo, klienci 12 sklepów Tesco będą mogli wesprzeć akcję, korzystając z tzw. wirtualnej paczki. Przy kasach będą dostępne ulotki z zestawami produktów dla zwierząt przygotowanymi wspólnie z OTOZ Animals o wartości 5, 10 i 15 zł. Po przekazaniu wybranej ulotki kasjerowi i dokonaniu zapłaty, Tesco przekaże na rzecz schronisk wybrane produkty o wskazanej przez darczyńcę wartości.

Los czworonogów nie jest nam obojętny, dlatego już po raz szósty wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt Animals organizujemy akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Wszystkich miłośników zwierząt serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc, zarówno poprzez uczestnictwo w zbiórkach, jak i udział w głosowaniu na wybrane schronisko – mówi Marta Marczuk-Komiszke, koordynator akcji z ramienia Tesco.

– Cieszymy się, że po raz kolejny sieć sklepów Tesco wspiera bezdomne zwierzęta, które w okresie zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W Polsce duże organizacje z roku na rok powoli, ale coraz intensywniej, angażują się w pomoc charytatywną, która w krajach Europy Zachodniej i USA jest powszechnie przyjęta jako wyraz społecznej odpowiedzialności – mówi Ewa Gebert z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

Ambasadorkami tegorocznej akcji „Pomóżmy Zwierzętom Przetrwać Zimę” zostały Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz, Aleksandra Kisio, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Kawiorska, Izabela Janachowska oraz Agata Nizińska. W piątek, 7 lutego gwiazdy wezmą udział w zbiórce organizowanej w sklepie Tesco przy ul. Fieldorfa 41 w Warszawie.

Źródło: Tesco
fot. Agnieszka Kaczorowska – archiwum prywatne