Pomoc Mierzona Kilometrami

Joanna_Jablczynska_ambasadorka_akcji_PMKAkcja „Pomoc Mierzona Kilometrami” zainspirowana została ubiegłoroczną, wewnętrzną inicjatywą pracowników T-Mobile, której założeniem było wspólne zbieranie kilometrów i przekazywanie za nie złotówek na rzecz potrzebujących dzieci. Operator postanowił przełożyć ten sam mechanizm na wielkie, ogólnopolskie przedsięwzięcie, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Aktualnie trwa czwarty z siedmiu etapów akcji, a dzięki zaangażowaniu uczestników na rzecz niepełnosprawnych dzieci zebrano już 320 tys. zł. Z końcem akcji suma ta może wynieść nawet 1 Milion złotych.

T-Mobile Polska wraz z partnerami T-Mobile Polska  wraz z partnerami: telewizją TVN, Radiem ZET, Grupą Onet, Endomondo oraz firmą Samsung, producentem najnowszej generacji smartfona Galaxy S4, zainaugurowali ogólnopolski ruch społeczny, w ramach którego wszyscy, którzy biegają, jeżdżą na rowerze, rolkach, maszerują lub uprawiają sport na wózku, mogą przekazać przemierzane przez siebie podczas aktywności fizycznej kilometry do wspólnej puli, w zamian za którą organizator przekazuje określoną sumę na rzecz chorych dzieci.

Każdy etap akcji oznacza nową pulę kilometrów do przebycia, a łącznie, na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji TVN Nie Jesteś Sam, T-Mobile Polska przekaże nawet milion złotych. Akcja trwa w okresie 15.06 – 29.09 2013. Kilometry zliczane są za pomocą bezpłatnej aplikacji Endomondo, którą należy zainstalować na smartfonie i zarejestrować się do rywalizacji „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Do akcji włączyć mogą się wszyscy – bez względu na operatora, z którego usług korzystają. Wśród zbierających kilometry jest szereg znanych i lubianych gwiazd, których zaangażowanie zagrzewa Polaków do aktywności i zachęca do uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Zainaugurowana z początkiem wakacji akcja „Pomoc Mierzona Kilometrami” ma dwa główne cele. Pierwszym jest pomoc niepełnosprawnym podopiecznym Fundacji TVN Nie Jesteś Sam w odzyskaniu sprawności fizycznej. Drugi, bardziej globalny cel, to zainspirowanie Polaków do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. W akcji wykorzystujemy nowoczesną technologię, gdyż do zbierania kilometrów, wystarczy być posiadaczem smartfona i korzystać z mobilnej aplikacji Endomondo, zainstalowanej na telefonie. Do tej pory uczestnicy przebyli łącznie ponad 20 milionów kilometrów.

„Czwarty etap naszej akcji trwa do 17 sierpnia. Do tego czasu musimy zebrać 26 mln kilometrów, za które, dzięki T-Mobile, do puli na rzecz dzieci trafi kolejna suma – 130 tys. zł. Łącznie będzie to już 450 tys. zł, z miliona, który trafi do potrzebujących z końcem akcji. Z wielką radością obserwujemy tak duże zainteresowanie naszą inicjatywą, szczególnie, że z każdym etapem coraz więcej uczestników dołącza do akcji To pokazuje jak wielu Polaków jest aktywnych i chce pomagać innym” – mówi Marlena Czaplak, Główny Specjalista ds. CR w T-Mobile.

Do akcji swoje kilometry dodają również aktywne gwiazdy i sportowcy. Dołączyła do nas mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim – Maja Włoszczowska.

Źródło: www.kilometrami.pl