Półtora miliona złotych dla startupów w walce z koronawirusem

Startup Spark jest odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Do programu zgłosiło się 140 młodych firm. Wybrano 10 startupów, którym na stworzenie i rozwój innowacji niwelujących społeczne, gospodarcze i zdrowotne skutki COVID-19 ŁSSE przekaże blisko 1,5 mln zł. 

Rozwiązania przygotowane przez startupy w specjalnej rundzie ogłoszonej przez ŁSSE mogą niedługo pojawić się w szpitalach, biurach czy przestrzeni publicznej. Wszystkie zostały zaprojektowane, aby ograniczyć skutki epidemii koronawirusa. Partnerami programu są Ericsson i Indigo Nails.

Wybrane startupy mogą liczyć na maksymalne dofinansowanie kwotą 160 tys. zł. oraz wsparcie ekspertów ŁSSE, firmy Ericsson i Indigo Nails, którzy pomogą im w rozwoju oraz szybkim wdrożeniu pomysłów.

–  Zaangażowaliśmy się w projekt z dużymi oczekiwaniami na ciekawe i tak potrzebne społecznie rozwiązania. Rezultat przeszedł oczekiwania. Pomysłowość młodych twórców jest ogromna. Synergia wiedzy eksperckiej Ericsson i twórcze zaangażowanie polskich startupów wspomoże ratowanie życia, odciąży system opieki zdrowotnej i realnie wesprze skutki gospodarcze oraz społeczne pandemii – powiedział Marcin Sugak, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w firmie Ericsson.