Polsat wspiera akcję: „Bez kasku nie jadę”

Bez_kasku_nie_jade_logoKażdy rodzic pragnie zaszczepić w swoim dziecku pasję do aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Aby jednak zabawa malucha była bezpieczna i obyła się bez urazów głowy, warto zadbać o jej ochronę zakładając kask. Rolę kasku w takich sportach, jak m.in. jazda na rolkach, deskorolce czy rowerze będzie promował wśród dzieci i rodziców POLSAT JimJam. 27 maja kanał rozpocznie emisję spotu poświęconego kampanii „Bez kasku nie jadę”, której inicjatorem jest portal sportowarodzina.pl. Ambasadorami kampanii zostali sportowcy i komentatorzy sportowi, a wśród nich Bożydar Iwanow i Mateusz Borek. 

Kampania społeczna „Bez kasku nie jadę” zwraca uwagę na bardzo ważny element bezpieczeństwa w czasie uprawiania wielu dyscyplin sportowych, jakim jest kask. Nawyk prawidłowego zakładania kasku pozwala w znaczący sposób ograniczyć zagrożenia związane z urazami głowy – zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Różnorodność modeli, wzorów oraz szeroki przedział cenowy zadowoli każdego użytkownika, zamieniając obowiązek zakupu kasku w modową frajdę.

Do kampanii przyłączyli się także tacy sportowcy jak: Arkadiusz Skrzypiński , mistrz świata w rywalizacji na handbikie’ach (rowerach napędzanych ręcznie), Mateusz Ligocki, utytułowany snowboardzista, Jacek Tascher,  łyżwiarz figurowy, dwukrotny mistrz Polski w konkursie solistów i v-ce mistrz w konkursie par tanecznych, Marcin Szafrański, olimpijczyk, kilkunastokrotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim oraz Magdalena Derezińska-Osiecka, v-ce mistrzyni świata i wielokrotna mistrzyni Polski w skialpinizmie. Ambasadorami kampanii zostali także komentatorzy sportowi Bożydar Iwanow i Mateusz Borek związani z telewizją POLSAT.

„Sport jest bardzo ważny w moim życiu, jest pracą, ale i fascynacją – staram się by był również istotny w życiu mojej rodziny. Jednak każda dyscyplina niesie za sobą zagrożenie, myślę o tym szczególnie odkąd zostałem tatą. Dlatego dbam o bezpieczeństwo moich najbliższych przy każdej sportowej okazji. Kaski, nakolanniki, ochraniacze – używamy ich w czasie jazdy na nartach, snowboardzie, ale również latem na rowerach czy rolkach. Nawiązując do akcji, której jestem Ambasadorem – „Bez kasku nie jadę” to właśnie kask jest najważniejszy, jednak samo jego założenie nie wystarcza – musi być dopasowany rozmiarem do obwodu głowy dziecka, ale przede wszystkim musi być dobrze, prawidłowo założony. I choć syn jest w wieku rozpoczynającej się kontestacji i często testuje granice mojej konsekwencji co do rowerowego kasku – pozostaję nieustępliwy 😉 Życzę wszystkim udanych, rodzinnych chwil w czasie wspólnego uprawiania sportu!”– mówi Mateusz Borek, komentator sportowy oraz ambasador akcji.

Wspólne wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, deskorolce czy hulajnodze, zimowe szaleństwa na nartach i desce snowboardowej czy też jazda konna to najpopularniejsze aktywności rodzinne i jedne z ulubionych dziecięcych dyscyplin. Często stają się życiową pasją, a z pewnością dostarczają masę pozytywnych doświadczeń, które wpływają świetnie wpływają na zdrowie i umacniają więzi rodzinne.

„Sport jest obecny w moim życiu od zawsze, także teraz jeśli wypoczynek to tylko czynny. Dzięki temu, że mieszkamy blisko Parku Szczęśliwickiego, mam do tego wiele okazji. Jazda na rowerze, bieganie lub sporty zimowe są dla mnie odprężeniem, ale również sprawdzeniem się – rodzajem walki ze sobą, ze swoimi słabościami. Od czasu kiedy zostałem tatą staram się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie z rodziną. Dużo czasu przebywamy na świeżym powietrzu i wtedy ruch jest naturalny. Cieszę się nowymi umiejętnościami córki, szczególnie, że jest w wieku bardzo ekspansywnego eksplorowania świata 😉 – jednak zawsze pamiętam o jej bezpieczeństwie. Zdaję sobie sprawę, że jej bezpieczeństwo zależy tylko ode mnie. Jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze czy nartach – odbywa się zawsze w kasku i ochraniaczach.” – dodaje Bożydar Iwanow, komentator sportowy oraz ambasador akcji.

Źródło: http://bezkaskuniejade.sportowarodzina.pl