Półfinał Wschodnio-Zachodniej Europy konkursu MArteLive na Zamku Krasiczynie

Po półtorarocznych poszukiwaniach najlepszych talentów w całej Europie, selekcje festiwalu MArteLive wreszcie dobiegły końca. W przesłuchaniach online wzięło udział ponad 1100 artystów z ponad 40 krajów, a teraz nadszedł czas na ich występy na żywo.

Wciągu ostatnich kilku dni 48 europejskich półfinalistów wybranych ze wschodnio-zachodniej części Europy zostało ogłoszonych i weźmie udział w półfinale międzynarodowego festiwalu młodej sztuki MArteLive zaplanowanym na 10 września w Zamku w Krasiczynie, w Polsce.

Podczas tych spektakularnych wydarzeń na żywo zobaczymy 3 najlepszych artystów z każdej dyscypliny artystycznej, występujących razem. 16 zwycięzców finałowych (po jednym na każdą dyscyplinę) otrzyma nagrodę pieniężną i bilet do Rzymu na niezapomniany Europejski Finał Biennale MArteLive, który odbędzie się w dniach 18-23 października, w 60 różnych punktach Wiecznego Miasta, z publicznością liczącą 50 000 osób.

To wyjątkowa okazja dla młodych i wschodzących artystów: MArteLive to międzynarodowy festiwal-konkurs, założony 20 lat temu w Rzymie przez Giuseppe Casa, którego celem jest pomoc tysiącom młodym europejskim artystom w zaprezentowaniu swoich talentów, wygraniu ciekawych nagród i nawiązaniu kontaktów z innymi artystami i profesjonalistami.

Wspierany przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa, MArteLive jest otwarty dla szerokiego grona artystów w wieku od 18 do 35 lat: obejmuje on 16 różnych kategorii od malarstwa do teatru, aż po sztukę uliczną i rzemiosło.

MArteLive to więcej niż konkurs, to bardziej okazja dla profesjonalistów z branży kreatywnej i artystów do nawiązania kontaktu, połączenia sił w celu zagwarantowania lepszego propagowania wszystkich rodzajów sztuki.

Celem MArteLive jest przebicie szklanego muru, który dzieli nowe talenty od świata sztuki oraz zachęcenie do wolności wypowiedzi i proliferacji nowych projektów artystycznych w całej Europie. W tym kontekście odbywa się pierwsza europejska edycja MArteLive: po 20 latach doświadczenia we Włoszech, gdzie pomogliśmy tysiącom młodych artystów wyrazić swoje artystyczne przekonania i zdobyć międzynarodową sławę, naszym planem jest rozszerzenie tej możliwości poza granice naszego kraju.

Odkryj 48 semifinalistów Zachodnio-wschodniej Europy na www.martelive.eu