Pojedynek Ekspertów na temat promocji zamków w Polsce na XI Forum Promocji Turystycznej

Jak skutecznie promować turystycznie zamki w Polsce, czy historia jest ważna dla turystów, z kim współpracować przy promocji obiektów historycznych, porozmawiają podczas XI Forum Promocji Turystycznej, organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, Jarosław Struczyński – kasztelan zamku w Gniewie i Anna Żabska – prezes Zamku Książ.

Zamek w Gniewie zbudowali Krzyżacy, Zamek Książ – Piastowie. Pierwszy leży na Pomorzu, nad Wisłą; drugi – na wzgórzu o wysokości ponad 380 metrów, na obrzeżach Wałbrzycha. Gniew był największym zamkiem krzyżackim na lewym brzegu Wisły, Książ jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Oba obiekty są atrakcjami turystycznymi, oba też mają bogatą historię pełną tajemnic i zmieniających się właścicieli.

Jak ważna jest historia, legendy w kreowaniu wizerunku historycznej atrakcji turystycznej? Czy turyści interesują się historią i dlaczego odwiedzają zamki? W jaki sposób rekonstrukcje historyczne i spektakle pomagają w promocji? Czy łatwiej być kasztelanem czy prezesem zamku?

O tym między innymi porozmawiają zaproszeni przez nas do Pojedynku Ekspertów „Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?” Anna Żabska, prezes Zamku Książ oraz Jarosław Struczyński, kasztelan Zamku w Gniewie.

Debata będzie punktem programu XI Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 12 października 2022 roku w Terminalu Lotniska w Radomiu.

Tematami przewodnimi Forum będą: restart turystyki w praktyce, nowe spojrzenie na promocję turystyki, turystyka masowa a strategia i wizerunek.

W trzech sesjach chcemy poruszyć m.in. następujące tematy:

Jak rozszerzyć sezon turystyczny?
Czy potrafimy współdziałać tylko w czasie kryzysu? Jak wygląda współpraca między izbami i stowarzyszeniami turystycznymi
Co zamiast targów turystycznych? Czy duże imprezy promocyjne są jeszcze potrzebne?
Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi Nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?
Przez żołądek do serca, czyli kulinaria jako najlepszy sposób na promocję?
Elastyczność w zarządzaniu dużym organizatorem turystyki
Jak planować strategię dla ruchu lotniczego w Polsce?

Czas i miejsce: 12 października 2022 roku, Terminal Lotniska w Radomiu

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Źródło: https://www.waszaturystyka.pl/pojedynek-ekspertow-na-temat-promocji-zamkow-w-polsce-na-xi-forum-promocji-turystycznej/