#podzielsięubraniem przed zimą

#podzielsięubraniem to akcja społeczna polegającą na zbieraniu ubrań dla najbardziej potrzebujących. Każdy, kto chce wziąć w niej udział, przez najbliższe miesiące może przekazywać ubrania w strefie LG stworzonej w Klubokawiarni Życie Jest Fajne w Warszawie. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym LG stworzyło „stacjonarną pralnię” wraz z suszarnią, w której wypierze, zdezynfekuje i wysuszy ubrania. A następnie dzięki współpracy z Fundacją Daj Herbatę ubrania przekaże do najbardziej potrzebujących.

Akcja CSR LG jest częścią filozofii marki „Life’s Good when You share” i zachęca społeczność do włączenia się w ruch dzielenia się rzeczami, których już nie potrzebujemy, a którym LG może nadać drugie życie. Tak też jest w przypadku niepotrzebnych już ubrań, które LG wraz partnerami akcji będzie kolekcjonować, a następnie wypierze, zdezynfekuje, wysuszy i przekaże potrzebującym wraz z zaczynającą się jesienią przed okresem zimowym. Tym sposobem LG pragnie sprawić, aby to co najlepsze w produktach marki, w  tym przypadku w pralkach i suszarkach  przyczyniło się do niesienia pomocy innym.

#podzielsięubraniem

Pralnia Vivace powstanie od 4 października w Klubokawiarni Życie jest fajne w Warszawie, przy ulicy Grójeckiej 68. A używane ubrania można będzie  przekazywać we wtorki i czwartki między godziną 12.00 a 20.00.

Klubokawiarnia jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, w którym dorosłe osoby z autyzmem mogą znaleźć pracę. Miejsce jest szansą dla osób, które często ze względu na swoją niepełnosprawność mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Sama kawiarnia prężnie działa nie tylko zatrudniając osoby niepełnosprawne, ale również wydając posiłki dla osób potrzebujących.

Kawiarnia oraz Fundacja Daj Herbatę od kilku lat wspiera się nawzajem w pomaganiu ludziom potrzebującym. Ubrania ze zbiórek to często niedopasowane ubrania, ale również nie pierwszej świeżości. Koszty pralni samoobsługowej z praniem i suszeniem to niemały koszt, a partnerstwo  z LG pomoże nam rozwiązać ten problem. Naszym stałym gościom będziemy mogli uprać i odświeżyć ubrania. Ale to nie wszystko. Nasza A-ekipa nie potrafi korzystać z takich urządzeń. W szczególności osoby z bardziej rozwiniętym spektrum autyzmu. Obsługiwane pralki i suszarki będzie dla nich praktyczną nauką i krok ku większej samodzielności – podkreśla Aleksandra Smereczyńska, organizatorka Klubokawiarni Życie jest fajne.

Obecnie Klubokawiarnia wydaje także posiłki dla osób potrzebujących, a osoby potrzebujące wspierają w pracy osoby ze spektrum autyzmu.

Dołącz do akcji #podzielsięubraniem

Każdy może pomóc! Używane ubrania możesz przekazywać we wtorki i czwartki do Klubokawiarni Życie Jest Fajne, przy ul. Grójeckiej 68, w Warszawie między 12.00 a 20.00. A LG i partnerzy akcji nadadzą im drugie życie i przekażą najbardziej potrzebującym.