#podzielsięczasem – I Ty złóż życzenia świąteczne chorym dzieciom

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” stworzyła świąteczny klimat dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii   im. M. Konopnickiej przy ulicy Spornej w Łodzi. W ramach świątecznej  akcji #podzielsięczasem Fundacja zaprasza do sprawienia radości dzieciom onkologicznie chorym i nagrania filmu z życzeniami.

 

Pomimo panującej pandemii, przedstawiciele Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” odwiedzili najmłodszych pacjentów zmagających się z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi. Jak mówi Prezes Fundacji „Krwinka” Elżbieta Budny: „Mikołaj nie może zawieść oczekujących na niego dzieci. Dzisiaj nie zaspy są dla Mikołaja przeszkodą, lecz panująca epidemia.”

Zachowując szczególne środki ostrożności takie jak maseczki, przyłbice i przeprowadzenie testów na Covid-19 wśród pracowników bezpośrednio zaangażowanych w pomoc na oddziałach szpitalnych, udało się sprawić radość małym wojownikom. Dzięki wsparciu wielu firm, dla których los podopiecznych fundacji nie jest obojętny, Mikołaj mógł podarować wyjątkowe prezenty. Pojawiający się uśmiech na twarzach dzieci, kolejny raz jest dowodem, jak ważne jest pomaganie!

W akcję włączyły się osoby prywatne, Panie: Bożena Kolbarczyk, Magdala Budna i Magdalena Wdowiak własnoręcznie przygotowując dzieciom, pluszowe przytulanki, a także firmy: Śnieżka ZPC, Sokpol,  La-sad Sp. Z o.o., B-BIO, Biuro rachunkowe Kruk, J. Chylak.

Święta w szpitalu nie będą takie same, bezpośrednie spotkania z chorymi dziećmi, wspólne kolędowanie, czy tym bardziej łamanie się opłatkiem pozostają w sferze marzeń.

Możemy jednak stać się posłańcem dobrych życzeń. Dlatego Fundacja rusza ze świąteczną edycją akcji #podzielsięczasem. W jej ramach Organizatorzy zapraszają do nagrywania filmów z życzeniami. Forma jest całkowicie dowolna. Wszelkie pomysły będą mile widziane.

Nagrane filmy można przesłać na adres fundacja@krwinka.pl .

Z zebranego materiału powstanie niesamowity prezent dla dzieci. Organizatorzy czekają do 12.12.2020!

Więcej: https://www.krwinka.org/