PKP LHS wspiera roztoczański turniej tradycyjnych napojów

Podczas tegorocznych Dni Kultury Łowieckiej w Zwierzyńcu odbędzie się pierwszy turniej roztoczańskich nalewek, win, win owocowych i miodów pitnych. Współorganizatorem turnieju jest PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Wsparcie dla pierwszego turnieju roztoczańskich nalewek, win, win owocowych i miodów pitnych jest jednym z wielu przejawów prospołecznych działań PKP LHS. Firma od dwóch lat współpracuje z Roztoczańskim Parkiem Narodowym, podejmując działania na rzecz minimalizowania wpływu linii kolejowej na przyrodę Parku, jak też realizuje kampanie i projekty społeczne.

Turniej ma ważne znaczenie dla kultywowania i budowania tożsamości kulturowej Roztocza, popularyzacji regionu oraz jego tradycyjnych produktów. Najlepsze napitki powstają zwykle w domowym zaciszu, często według autorskich, starych, rodzinnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Turniej ma być okazją nie tylko do zaprezentowania wyrobów i ich oceny, ale również spotkania z innymi miłośnikami tego typu napojów i wymiany doświadczeń.

Próbki nalewek, win i miodów można przekazywać do końca lipca do Restauracji „Sonata” przy ul. Biłgorajskiej w Zwierzyńcu. Laureatami zostaną ci wytwórcy, którzy dostarczą smakowite trunki, a także poradzą sobie z konkursem wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym i Roztoczu. Ta część rywalizacji i ogłoszenie wyników odbędzie się 23 sierpnia.

Organizatorem turnieju jest Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze. Współorganizatorami są również Roztoczański Park Narodowy, Burmistrz Zwierzyńca, Ambra S.A., Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu i Restauracja Sonata.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym kartę zgłoszeniową i pełny regulamin, można znaleźć na stronie: www.zwierzyniec.info.pl.