PKP CARGO przyjazne bieganiu

W niedzielę, 29 września, biegacze PKP CARGO po raz drugi stawią się na linii startu 35. Maratonu Warszawskiego. Pracownicy spółki od 2012 roku w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu” biorą udział w ogólnopolskich biegach maratońskich i swoją postawą promują aktywny styl życia.

PKP CARGO, świadome korzyści z biegania, propaguje wśród pracowników aktywny tryb życia. Spółka w 2012 r. uruchomiła program „Firma przyjazna bieganiu”, mający na celu promocję biegania jako najbardziej dostępnej formy zdrowego stylu życia. Projekt zakłada, że przynajmniej raz w roku pracownicy PKP CARGO będą reprezentowali firmę podczas dużego wydarzenia biegowego. W tym roku pracownicy PKP CARGO już po raz drugi wezmą udział w Maratonie Warszawskim w ramach Otwartych Drużynowych Mistrzostw Polski w Maratonie. Od kilku miesięcy grupa 16 przedstawicieli Spółki z całej Polski systematycznie przygotowuje się do przebiegnięcia dystansu 42,195 km. Regularne i ciężkie treningi stały się przyjemnością, dającą ogromną satysfakcję. Z dnia na dzień kondycja zawodników wzrasta, dzięki czemu poprawiają swoje rezultaty na coraz dłuższych dystansach.

– Bieganie to za każdym razem nowe wyzwanie, pokonywanie swojej słabości i walka o każdy kilometr. Kiedy biegam czuję się wolny i spełniony. Udowadniam sobie, że dzięki ciężkiej pracy jestem w stanie osiągnąć każdy zamierzony cel – mówi Grzegorz Maczyński, zawodnik PKP CARGO.

Projekt „Firma przyjazna bieganiu” spotkał się z dużym zainteresowaniem załogi. Informacje o programie na bieżąco komunikowane są pracownikom, głównie poprzez intranet, Facebook, biuletyn firmowy oraz za sprawą członków zespołu biegowego dzielących się swoją pasją wśród kolegów z pracy.

– Liczba osób, które chciałyby wystartować w przyszłym roku w maratonie, stale rośnie. Ich doświadczenie i zapał stanowią bez wątpienia mocne atuty projektu, ukazujące całe przedsięwzięcie w pozytywnym świetle. Wśród korzyści z projektu należy wymienić poprawę komunikacji, a także zdrowia, nie tylko fizycznego, ale i psychicznego pracowników – mówi pomysłodawca projektu, Zenon Kozendra, pełnomocnik Zarządu PKP CARGO ds. Strategii Personalnej.

PKP CARGO nawiązało także współpracę z Fundacją „Biegamy z sercem”, dzięki czemu promuje łączenie aktywności sportowej pracowników z pomocą innym. „Bieganie z sercem”, bieganie dla dzieci potrzebujących wsparcia, to jeden z filarów projektu.
– Jestem przekonany, że tego typu inicjatywy oprócz tego, że promują aktywny styl życia, to integrują personel i budują pozytywny wizerunek pracodawcy, tak bardzo potrzebny w realizacji procesów HR-owych oraz w otoczeniu biznesowym – podkreśla Mariusz Kaczmarek, Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP CARGO.

„Firma Przyjazna Bieganiu” wpisuje się w nurt Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego (CSR), realizowanego w PKP CARGO od 2008 roku, który zakłada tworzenie trwałych, pozytywnych relacji firmy ze społeczeństwem i otoczeniem biznesowym.