PKO Półmaraton Szczecin w dwóch odsłonach

29 sierpnia odbędzie się 42. PKO Półmaraton Szczecin oraz towarzyszący mu bieg na 10 km. Zawody odbędą się w tradycyjnej formule oraz odsłonie wirtualnej. Podczas biegów obędzie się charytatywna akcja „biegnę dla Ingi”. Na półmaraton i wydarzenia towarzyszące zaprasza PKO Bank Polski, sponsor tytularny zawodów.

Tegoroczny PKO Półmaraton Szczecin rozegra się na zmienionej trasie. Będzie ona prowadzić wokół kąpieliska Arkonka i J. Goplany, ul. Międzyparkową oraz ul. Arkońską. Na liście startowej półmaratonu znalazło się ponad 650 zawodników a do udziału w biegu „na dyszkę” zgłosiło się blisko 600 osób. Ze względu na bezpieczeństwo związane z pandemią, wszyscy będą startować w różnych godzinach.

– Zachęcamy do udziału w tegorocznym PKO Półmaratonie Szczecin, bo to wielkie wydarzenie sportowe, rekreacyjne oraz charytatywne – tym razem możemy pomóc Indze. Będzie miasteczko biegowe, strefy startu, mety czy odpoczynku, a także atrakcje dla kibiców a nawet dzieci. Udanego biegu i dobrej zabawy! – mówi Tomasz Cemel, dyr. Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Niezależnie od zawodów tradycyjnych, w 42. PKO Półmaratonie Szczecin będzie mógł wystartować każdy biegacz na świecie. Umożliwia to wirtualna formuła biegu. W biegu na dystansie półmaratonu można pobiec do 29 sierpnia, samemu wybierając dogodny termin oraz porę dnia. Dystans 21,1 km można pokonać jednorazowo albo rozkładając go na maksymalnie cztery odcinki, które należy zarejestrować urządzeniem z wbudowanym nadajnikiem GPS. Na wirtualną edycję 42. PKO Półmaratonu Szczecin są jeszcze pakiety startowe, ale warto się pośpieszyć. Wszyscy uczestnicy biegu mogą liczyć na koszulki i medale z motywem morskiej żeglugi. Wystarczy, że ukończą 42. PKO Półmaraton Szczecin oraz bieg na 10 km.

Zawodnicy startujący w obu biegach mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc Indze. Dziewczynka ma roczek i zmaga się z chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA1). Wymaga specjalistycznego leku, na który zbierane są środki. Jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Ingi” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Fundacja od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 460, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 210 tys. biegaczy.
Akcje „biegnę dla…” są częścią programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”.

Źródło: PKO BP