PKO Bank Polski sponsorem generalnym 6. Silesia Marathonu

Pod hasłem „Twój bieg. Twoje zwycięstwo” 5 października br. o godzinie 9.00 spod Silesia City Center wystartuje 6. Silesia Marathon. Imprezie towarzyszyć będzie charytatywna akcja biegowa na rzecz 23-letniej Magdy. Jest to już kolejna edycja tego wydarzenia, które w tym roku wspiera PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.
Magda zmaga się z chorobą Hodgikina (ziarnicą złośliwą). Zbiera pieniądze na specjalistyczne leczenie przeciwciałami monoklonalnymi. Jest podopieczną Fundacji Śląskie Centrum Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach.

Kartki – identyfikatory akcji – będzie można odbierać 4 i 5 października br. u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów na Placu Śląskim w Silesia City Center, ul. Chorzowska 107 w Katowicach. Jeśli dla Magdy pobiegnie co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jej leczenie.

– Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku. Cieszę się, że maraton dołączył w tym roku do programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. Organizatorzy zapowiadają, że na starcie pojawi się rekordowa liczba zawodników. Mam nadzieję, że wielu z nich pobiegnie nie tylko dla siebie i osiągnięcia najlepszego wyniku, ale także aby pomóc Magdzie. – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Katowicach.

Do pokonania dystansu 42 km 195 m zgłosiło się prawie 2 tys. uczestników. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną w kierunku katowickiego Spodka, następnie przez Wełnowiec-Józefowiec w stronę Siemianowic Śląskich, dalej m.in. przez Sadzawki, Czekaj, Dąbrówkę Małą, Normę, Zawodzie, Szopienice, Janów, Nikiszowiec, Dolinę Trzech Stawów, Muchowiec, Osiedle Paderewskiego i Róździeńskiego, ponownie koło Spodka do mety pod Silesia City Center.

PKO Bank Polski jest nie tylko mecenasem imprezy – wśród uczestników biegu, pojawi się reprezentacja pracowników Banku, członków sekcji biegowej zrzeszającej ponad 320 osób w całej Polsce. Nie zabraknie również zawodników Drużynowej Ligi Biegowej, którzy przez cały sezon rywalizują w dwóch 50-osobowych zespołach – Klientów i Pracowników Banku pod okiem Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego oraz Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 400 m.

Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski sponsoruje największe imprezy biegowe w Polsce – m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, a także wiele innych zawodów na terenie całego kraju. Tylko w tym sezonie pod patronatem Banku odbyło się ponad 40 biegów. Od 2013 roku – wraz ze swoją Fundacją – zorganizował ponad 70 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się ponad 15 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom prawie 1 mln zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych, zdrowego trybu życia oraz bankowych biegaczy na portalu www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem.