PKO Bank Polski od kilku lat współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim przy organizacji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Temat 57. edycji ogólnopolskich zawodów brzmiał „Polska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Wielki finał odbył się 19-20 marca.
Najpierw uczestnicy rozwiązywali Test Olimpijski online, ci którzy go zdali przechodzili do następnego etapu – egzaminu ustnego. Następnie, dziewięcioro najlepszych zawodników przystępowało do quizu i konkursu „oratoryjnego”. Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu Banku spotkał się ze zwycięzcami i wręczył im symboliczne czeki – stypendia ufundowane przez PKO Bank Polski.
– Ważne jest dziś otwieranie drzwi kolejnym pokoleniom i inwestowanie w ich jak najlepszą edukację. Jako PKO Bank Polski doceniamy inicjatywę Olimpiady, która promując wiedzę na temat współczesnego świata wśród młodych ludzi, pomaga otwierać im drzwi do dalszego rozwoju i aktywnego kształtowania nowej, lepszej rzeczywistości – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.
Od czterech lat na swoim facebookowym profilu, Bank organizuje dostępny dla wszystkich konkurs „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym”. Jego uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nagrody. Do tegorocznej edycji, trwającego prawie dwa miesiące konkursu przyłączyło się kilka tysięcy osób. Bank nagrodził 90. indywidualnych graczy i sześć szkół, których uczniowie wyróżniali się wiedzą i zaangażowaniem. Nagrodą główną były dwa zestawy multimedialne – tablice interaktywny wraz z rzutnikami. Trafiły one do Technikum nr 5 z Leszna oraz Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Jędrzejowa.
Bank jest instytucją otwartą na młodych, zdolnych i ambitnych ludzi. Jako jeden z nielicznych banków w Polsce, prowadzi konsekwentną edukację, wspieraną przez kompleksowe produkty. Angażuje się w projekty inicjowane przez uczelnie i organizacje studenckie, a także współpracuje m.in. z międzynarodową organizacją Enactus i ośrodkami naukowymi, jak np. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, SGGW czy SGH w Warszawie. Ponadto, Bank wpiera młodych naukowców, np. uczestniczących w projekcie budowy prototypu łazika marsjańskiego „Hyperion 2” czy artystów, np. organizując warsztaty malarskie dla adeptów sztuk plastycznych.