PKN Orlen wspiera straż pożarną

fot. materiały prasowe

14 milionów złotych przeznaczył przez 19 lat PKN Orlen na wsparcie straży pożarnej w Polsce. W tegorocznej edycji programu „ Orlen dla Strażaków” środki finansowe przekazano 249 jednostkom.

Tegoroczne podsumowanie programu „ Orlen dla Strażaków” oraz uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na łączną kwotę ponad 2 milionów odbyło się w Teatrze Małym w Tychach.

– Dziękuję, że budujecie Polskę, która jest coraz bardziej bezpieczna. Jesteście postrzegani jako ten, co zawsze pomoże. To jest bardzo potrzebne społecznie – to spaja społeczeństwo. Macie niesamowity dar. Oprócz tego, że jesteście odważni i bohaterscy, to bardzo często służycie jako wzorzec. To dla mnie ogromna radość i duma być dzisiaj tutaj z Wami. Dziękuję za Wasze męstwo i odwagę – powiedział premier Mateusz Morawiecki

W styczniu PKN Orlen uruchomił program lojalnościowy dla strażaków zarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa otrzymała codzienne wsparcie w postaci rabatu 8 groszy za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach Orlen w Polsce.

– Doceniamy poświęcenie i profesjonalizm polskich strażaków, dlatego od ponad 19 lat aktywnie angażujemy się we wsparcie ich trudnej, odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy. W tym czasie łącznie 14 milionów złotych trafiło do ochotniczych i państwowych jednostek straży pożarnej. Zależało nam również na codziennym wsparciu ich działalności stąd wdrożenie programu rabatowego dla członków tych formacji. Ważny był też dla nas w tym przypadku aspekt biznesowy – z ofertą dotarliśmy do ponad 100-tysięcznej grupy potencjalnych nowych klientów. To się opłaciło. Strażacy od stycznia do końca sierpnia tego roku zatankowali na Orlenie łącznie blisko 20 mln litrów paliwa, stając się jednym z najlepszych klientów flotowych – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Program „ Orlen dla Strażaków” jest realizowany przez PKN Orlen nieprzerwalnie od 19 lat. W tym okresie udało się udzielić wsparcia ponad 1 500 jednostkom. Zostało ono przeznaczone m.in. na dofinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie całej Polski.