Piotr Jakielaszek, PWPW: Dobrostan pracowników od lat jest naszym priorytetem

Czy wynikająca z implementacji unijnej dyrektywy work-life balance nowelizacja Kodeksu pracy dużo zmieniła w zasadach funkcjonowania Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych? – to tylko pierwsze z pytań RaportCSR.pl na jakie odpowiedział Piotr Jakielaszek, Zastępca Dyrektora Biura Personalnego Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. (PWPW).

„Przyjęte przepisy nie zmieniają zasad funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa” – ocenił przedstawiciel PWPW. Okazuje się bowiem, że część polskich firm, w tym również PWPW, już wdrożyła ideę work-life balance w życie. Aby dowiedzieć się jak to uczyniła PWPW, zapytaliśmy naszego rozmówcę o balans w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn czy o sposoby dbałości o dobrostan pracowników.

Przy czym trudno było o lepszą okazję do rozmowy na temat work-life balance, ponieważ dyrektor Piotr Jakielaszek podzielił się z nami swymi opiniami tuż po zakończeniu zorganizowanej przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego debaty Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, zatytułowanej „Czy jesteśmy gotowi na work-life balance?”, która odbyła się 20 września br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu:

Całą debatę można obejrzeć na kanale YouTube Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego: https://www.youtube.com/watch?v=2tkCkmbW4Ts&list=WL&index=1

Laureatów XIII edycji Konkursu „Pracodawca godny Zaufania” poznamy 8 listopada 2023 r. podczas gali w Warszawie.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Konkursu objęli: Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Aktywów Państwowych, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Finansów, Minister Edukacji i Nauki, JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Główny Inspektor Pracy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Prezydent m.st. Warszawy.

Partnerem strategicznym Konkursu jest Hasco-Lek S.A., a partnerem głównym Diaverum. Partnerem wydarzenia została Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

Partnerem Strategicznym debat eksperckich w ramach Forum i Konkursu jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Za merytorykę wydarzenia, w roli partnerów merytorycznych, odpowiadają: Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, Instytut Staszica oraz Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP).

Partnerem Outdoorowym Konkursu oraz debat eksperckich jest AMS.

Partnerami medialnymi są: Polska Agencja Prasowa, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Polska, Super Biznes, Obserwator Gospodarczy, RaportCSR.pl, oESG.pl, Kurier365.pl, PracodawcaGodnyZaufania.pl.