Piłkarska przyszłość z LOTOSEM

piiłkarska przyszłość z lotosem

Młodzi piłkarze z Białegostoku wygrali siódmą edycję LOTOS Junior Cup, który odbył się w niedzielę 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk. W finale pokonali drużynę z Elbląga 2:0. Trzecie miejsce zajęła Ustka, która wygrała z Bytowem, a piątą lokatę wywalczył Gdańsk. W turnieju rywalizowało 17 drużyn uczestniczących w programie “Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”.

12-letni piłkarze wyszli na murawę bursztynowej areny w oprawie godnej mistrzów. Turniej LOTOS Junior Cup był podsumowaniem kolejnego sezonu działalności Programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnemu kibicowaniu. Na trybunach pojawiły się całe rodziny.

LOTOS Junior Cup

O puchar i miejsce na podium walczyło 17 drużyn, które trenują w ośrodkach w: Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Elblągu, Kartuzach, Luzinie, Gdańsku (APLG), Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Gminie Pruszcz Gdański i Ustce.

W tym roku, pierwszy raz zaprezentowali się zawodnicy z Czechowic-Dziedzic i Jasła, gdzie w połowie maja otwarto dwa nowe ośrodki treningowe. Skład uzupełniły dwie drużyny dziewcząt – PPzL Ladies i Gdańsk Ladies.

Po meczach grupowych, przyszedł czas na fazę pucharową. Do półfinałów dotarły zespoły Białegostoku, Ustki, Elbląga i Bytowa. W obu przypadkach o wygranej decydowały rzuty karne. W wielkim finałem zwycięstwem cieszył się zespół z Białegostoku, który w świetnym stylu pokonał rywali 2:0.

Wyróżnienia

Na zakończenie turnieju, tuż przed wystrzeleniem w niebo biało-czerwonego konfetti i wręczeniem pucharów, wyróżniono najlepszego bramkarza turnieju, którym został. Adrian Jasieniecki z Elbląga. Tytuł najlepszego strzelca otrzymał Tomasz Piekut, który zdobył aż 12 bramek, a najlepszym zawodnikiem LOTOS Junior Cup został Szymon Mikulski z Białegostoku.

– Gratuluję wam wszystkim pięknej, sportowej postawy. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń. Cały dzień obserwowaliśmy wasze zmagania z trybun, widać było ogromne zaangażowanie. Podziękowania należą się też rodzicom, którzy pomagają wam rozwijać pasję do piłki. Wszyscy jesteście zwycięzcami – powiedział na zakończenie turnieju Jarosław Wittstock, Wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych.

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM

– Byliśmy dziś świadkami wspaniałego piłkarskiego święta, które w dodatku stało na wysokim poziomie. Z roku na rok zawodnicy z ośrodków programu PPzL prezentują coraz wyższy poziom wyszkolenia piłkarskiego i to nas cieszy. To dowód, że praca, którą wykonujemy wspólnie w trakcie sezonu, przynosi wymierne efekty – dodawał Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG.

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowany we współpracy z Akademią Piłkarską LG. Treningiem objętych jest ponad 3 tys. młodych piłkarzy – chłopców i dziewcząt. Nad formą zawodników czuwa ponad 120 trenerów. Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to też szkolenia, zakup sprzętu, wyjazdy na obozy i stypendia sportowe oraz ujednolicenie systemu szkoleniowego. Jednym z koordynatorów jest Paweł Janas, były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski.