Piękne z pożytecznym, czyli goździki z Biedronki dla onkoprofilaktyki

Klienci Biedronki po raz kolejny mogą wesprzeć działania Polskiego Komitetu Zwalczania Raka. Wystarczy, że do 2 grudnia br. podczas zakupów w dowolnym sklepie sieci Biedronka nabędą bukiet goździków oznaczony specjalną naklejką. Ze sprzedaży każdego takiego bukietu zostanie przekazana 1 złotówka na realizację projektów edukacyjnych z zakresu profilaktyki nowotworowej.

 

Tegoroczna sprzedaż goździków w sklepach Biedronka jest kontynuacją akcji wspierającej działania Polskiego Komitetu Zwalczania Raka, której pierwsza odsłona miała miejsce w październiku 2016 r. Dzięki zebranym wówczas środkom finansowym ze sprzedaży bukietów róż przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjne dla młodzieży, a także pielęgniarek onkologicznych z całego Mazowsza. Utworzony został również portal edukacyjny www.oswoicraka.pl, który pełni funkcję bazy wiedzy nt. chorób nowotworowych, sposobów ich wczesnego wykrywania, psychoonkologii, zdrowego odżywiania i jego roli w profilaktyce chorób.

– Liczymy, że nasi klienci decydując się na zakup specjalnych bukietów goździków, ponownie wesprą ideę propagowania wiedzy o przeciwdziałaniu chorobom i ich skutkom. Dzięki ich zaangażowaniu w poprzednią akcję, w 2017 r. Polski Komitet Zwalczania Raka uruchomił platformę edukacyjną, na której w przystępny sposób przedstawiana jest wiedza niezbędna w profilaktyce onkologicznej, ale także i uzupełniająca dla tych, którzy już znaleźli się w chorobie – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka.

Specjalnie oznaczone bukiety goździków dostępne będą w ofercie Biedronki do 2 grudnia br. Cena bukietu złożonego z 10 kwiatów wynosi 7,99 zł.

Biedronka na rzecz edukacji prozdrowotnej

Sieć Biedronka cyklicznie angażuje się w projekty z zakresu profilaktyki chorób oraz zdrowego trybu życia, kierowane zarówno do klientów, jak i pracowników. Między innymi realizuje projekt z zakresu profilaktyki zdrowotnej „Razem Zadbajmy o Zdrowie”. Program umożliwia pracownikom firmy bezpłatne skorzystanie ze specjalistycznych badań i konsultacji, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrywanie chorób.

Więcej: www.oswoicraka.pl.