PGF wspiera mamy i ich dzieci

Dla Mamy i MalenstwaZałożona przez Polską Grupę Farmaceutyczną Fundacja Dbam o Zdrowie w ramach prowadzonej działalności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu od dawna wspiera matki i ich dzieci, mieszkające w Domach Samotnych Matek. Historie tych kobiet są często dramatyczne – dlatego ich nieustanna walka o lepszy los wymaga pomocy.
W placówkach potrzeby są ogromne: brakuje leków i podstawowych środków higienicznych, pieluch, witamin i mleka dla dzieci. Fundacja, której sztandarowym celem jest niwelowanie barier w dostępie do leków, nie mogła przejść obojętnie wobec tego problemu.

W 2010 r., na podstawie zgłoszonych przez poszczególne placówki potrzeb, Fundacja przyznała roczną pomoc finansową  na zakup leków 15 Domom Samotnych Matek z terenu całej Polski. W tych domach (według stanu na koniec 2009 r.) przebywało 246 kobiet i 211 ich  dzieci. Tylko w łódzkiej placówce schronienie znajduje obecnie 30 matek i 32 dzieci.

Działalność na rzecz Domów Samotnych Matek to nie jedyny przejaw troski PGF o młode mamy i ich pociechy. Z myślą o nich, Apteki Dbam o Zdrowie (ich operatorem jest spółka DOZ S.A., należąca do Grupy PGF), uruchomiły program dla Mamy i Maleństwa. Dzięki specjalnej karcie uczestniczki programu otrzymują rabaty do 25% na ponad 100 produktów dla mam i małych dzieci dostępnych w ponad 1500 Aptekach Dbam o Zdrowie na terenie całej Polski. Od lipca 2010 r. rabaty programu obowiązują również na zakupy produktów z katalogu promocyjnego dokonywane w aptece internetowej www.doz.pl