Paweł Poszytek: Na EuroSkills Gdańsk 2023 spodziewamy się 100 tys. osób z całej Europy [WIDEO]

Jaka jest idea EuroSkills? Jak sobie radzą polscy zawodnicy podczas tej olimpiady zawodów technicznych i branżowych? Czego można się spodziewać podczas EuroSkills Gdańsk 2023? Jak istotny jest rozwój szkolnictwa branżowego i zawodowego w Polsce? Na te pytania RaportCSR.pl odpowiadał dr hab. Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Z dr hab. Pawłem Poszytkiem rozmawialiśmy podczas konferencji prasowej pt.: „3 miesiące do EuroSkills Gdańsk 2023”, która odbyła się 5 czerwca w centrum prasowym PAP w Warszawie. Poniedziałkowe spotkanie organizatorów z mediami było okazją do zaprezentowania postępów w pracach nad największym wydarzeniem dotyczącym edukacji branżowej, które odbędzie się we wrześniu tego roku w Gdańsku. EuroSkills 2023 to międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym rywalizować będzie 600 zawodników z 32 krajów w 43 konkurencjach.

Zdaniem Dyrektora Pawła Poszytka, polscy zawodnicy radzą sobie coraz lepiej podczas kolejnych edycji olimpiady, osiągają sukcesy zarówno w zawodach tradycyjnych, jak i cyfrowych, a samo wydarzenie ma kolosalne znaczenie tak dla bardzo różnych firm, jak i zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu: