PAP udostępnia redakcjom za darmo serwis o koronawirusie

Polska Agencja Prasowa uruchomiła serwis dotyczący koronawirusa. Treści z niego udostępnia za darmo wszystkim chętnym redakcjom, także tym niemającym umów z PAP.

W nowym, bezpłatnym serwisie znajdują się treści poświęcone zagrożeniu koronawirusem, wdrażanym i planowanym działaniom związanym z epidemią w Polsce oraz najnowszym doniesieniom z całego świata o walce z SARS-CoV-2. Celem jego uruchomienia jest dostarczenie wiarygodnej i sprawdzonej informacji, wówczas, gdy wokół epidemii i działań podejmowanych w związku z nią pojawia się duża liczba plotek, zniekształceń medialnych i fake newsów.

– Mieliśmy sygnały ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że potrzebny jest dostęp do takiego miejsca w necie, dlatego postanowiliśmy udostępniać za darmo informacje tam zawarte wszystkim chętnym redakcjom – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Surmacz.

W trosce o zdrowie dziennikarzy PAP apeluję o nie organizowanie konferencji prasowych, briefingów i innych wydarzeń z osobistym udziałem przedstawicieli środków masowego przekazu. Zwracam się z prośbą o zastąpienie wspomnianych spotkań telekonferencjami, oświadczeniami oraz innymi formami komunikacji, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu – czytamy w piśmie Wojciecha Surmacza.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pap-za-darmo-serwis-koronawirus-apeluje-o-niezapraszanie-dziennikarzy-na-briefingi