Panny Młode w Zamku Topacz

W ostatnią wakacyjną niedzielę na terenie Zamku Topacz pojawiło się kilkanaście Panien Młodych, które wzięły udział w akcji charytatywnej „Panny Młode podbijają miasto dla Malucha”. W tym roku celem zbiórki we Wrocławiu była pomoc 3 letniemu Patrykowi. Białe suknie ponownie wylądowały w szafach, ale darowiznę wciąż można przekazać. Zamek Topacz przybliża ideę akcji i zachęca do wsparcia tej szczytnej inicjatywy.

 

„Panny Młode podbijają miasto dla Malucha” to akcja, która odbywa się już od 2008 roku. Jej celem jest zrobienie czegoś dobrego dla chorych dzieci przy okazji ponownego włożeniu sukni ślubnej. Miasta, które uczestniczyły w tym roku w wydarzeniu to Trójmiasto, Bydgoszcz, Zielona Góra, Inowrocław, Warszawa i Wrocław. Organizatorem akcji jest Fundacja Mają Przyszłość.

Wrocławska zbiórka odbywała się na rzecz 3 letniego Patryka, który urodził się w 6-stym miesiącu ciąży jako skrajny wcześniak. Ważył mniej niż torebka cukru – 960g, a mierzył 38 cm. Po tak wczesnych i niespodziewanych narodzinach wynikło wiele komplikacji związanych z jego rozwojem, m.in.: wylewy krwi do mózgu IV stopnia, leukomalacja czy perforacja jelita. Patryk jest wesołym i kontaktowym dzieckiem, ale aby móc dalej się rozwijać potrzebuje odpowiedniej rehabilitacji, która pochłania ogromne fundusze. Wsparcie finansowe umożliwi kontynuację jego leczenia i da szansę na normalne życie.

Zamek Topacz zaangażował się w zbiórkę na rzecz Patryka zapraszając do siebie Panny Młode. Zbierały one datki na terenie obiektu oraz wzięły udział w niezwykłej sesji zdjęciowej, zorganizowanej w przestrzeniach wewnętrznych i zewnętrznych Zamku. Hotel przekazał również darowiznę na rzecz Patryka. Teraz zachęca do zaangażowania się w dalszą zbiórkę wszystkich, którzy chcieliby i mogą pomóc. Potrwa ona jeszcze przez 4 miesiące.

Datki można wpłacać poprzez stronę www.fanimani.pl/zbiorka/panny-mlode-wroclaw-dla-patryka/