Otwarcie Pokoju Życzliwości w Żorach

Mali pacjenci z oddziału pediatrycznego Szpitala Miejskiego w Żorach otrzymają swój własny Pokój Życzliwości. W świeżo wyremontowanej świetlicy będą mogli oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i zapomnieć o chorobie. Realizacja projektu była możliwa m.in. dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Uroczyste otwarcie Pokoju Życzliwości w Żorach odbędzie się 21 listopada w ramach Światowego Dnia Życzliwości. Partnerem strategicznym akcji jest Program Rzetelna Firma.

Pokoje Życzliwości to niezwykły projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Pozytywne.com, którego celem jest promowanie optymizmu i radości. To również miejsce, gdzie oprócz możliwości zabawy i gry, hospitalizowane dzieci mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez animatorów. Najmłodsi pacjenci mogą również skorzystać ze sprzętu komputerowego i audiowizualnego, gier edukacyjnych, zabawek oraz biblioteczki.

Program Rzetelna Firma wspiera inicjatywę od początku jej powstania. Cieszymy się, że coraz więcej przedsiębiorców angażuje się w tak wspaniałe projekty jak Pokoje Życzliwości. Bardzo chcielibyśmy, aby taki wyjątkowy Pokój znalazł się w każdym polskim powiecie, dlatego też każdego dnia staramy się zachęcać przedsiębiorców do zaangażowania się w tę akcję – mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. – Nic tak nie cieszy, jak uśmiech dziecka na twarzy, tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że możemy wesprzeć tak szczytny cel – dodaje.

Pierwszy Pokój Życzliwości powstał na oddziale dziecięcym Specjalistycznego Szpitala im. A. Falkiewicza na wrocławskim osiedlu Brochów. Kolejny odremontowano w wojewódzkim szpitalu przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Jeszcze w tym roku zaplanowano otwarcie dwóch Pokoi Życzliwości – w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie oraz w jednym ze szpitali w Oławie. Docelowo inicjatorzy akcji planują, aby na przestrzeni kilku najbliższych lat otworzyć aż 379 Pokoi na terenie całej Polski.

Wsparcie inicjatywy Pokoju Życzliwości w Żorach było dla nas czymś naturalnym i świadomym. Tym bardziej, że szpital, który znalazł się w projekcie przynależy do regionu, w którym działa nasza firma. Nie zastanawialiśmy się długo, by zaangażować się w akcję – mówi Mieczysław Stachurski z firmy HANDEL ART. PRZEMYSŁOWYMI I USŁUGI MIECZYSŁAW STACHURSKI.

W tegoroczną akcję Pokoi Życzliwości w Żorach zaangażowały się takie firmy jak: Value Media Wrocław Sp. z o.o., HANDEL ART. PRZEMYSŁOWYMI I USŁUGI MIECZYSŁAW STACHURSKI z Jastrzębia Zdroju oraz Manuli Ekobal z Bielan Wrocławskich. Projekt realizowany jest pod patronatem Urzędu Miasta we Wrocławiu. Ambasadorem akcji jest Zbigniew Wodecki.

Czasem o wiele prościej jest zauważyć problemy i potrzeby lokalnej społeczności, a przez podjęcie odpowiednich działań wpłynąć na polepszenie komfortu ich życia. Dlatego jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do tego, by na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech – mówi Filip Hernacki z Value Media Wrocław Sp. z o.o.

Więcej: www.pokojezyczliwosci.pl