ORLEN przekazał Ukrainie zestawy służące do satelitarnej łączności z internetem Starlink

Źródło: Orlen/Twitter

PKN ORLEN przekazał na potrzeby mieszkańców Ukrainy zestawy do łączności z internetem, funkcjonujące w ramach systemu telekomunikacyjnego Starlink. Dostarczony sprzęt zapewnia szybki dostęp do internetu.

Starlink to system telekomunikacyjny oparty na małych satelitach, które firma SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk, umieszcza na niskiej orbicie. Celem jest zapewnienie bardzo szybkiego internetu w każdym miejscu na ziemi. Docelowo funkcjonować ma ok. 12 tys. satelitów.

„To było trudne, ale bardzo ważne zadanie. Udało nam się w ekspresowym tempie przekazać Ukrainie dużą partię Starlinków, które umożliwią jej kontakt ze światem. Wspieramy naszych sąsiadów i pozostajemy solidarni z Ukrainą i jej obywatelami” – napisał na Twitterze Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Źródło: Twitter

„Nowa partia stacji Starlink! Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat. Ukraina to prawda. Prawda zawsze zwycięża. Podziękowania dla Elona Muska, rządu Polski i Orlenu” – napisał Mychajło Fedorow, ukraiński wicepremier i minister transformacji cyfrowej.

Źródło: Twitter

„Wspieramy Ukrainę i jej obywateli! Zakupione przez nas Starlinki dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem. Podziękowania dla Elona Muska za ekspresową realizację tego zamówienia” – skomentował dodatkowo prezes Obajtek.

PKN ORLEN od początku angażuje się w pomoc humanitarną skierowaną do uchodźców z Ukrainy. W ramach działań społecznych przygotowano ogrzewane namioty przy granicy, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano ponad 30 tys. litrów paliwa dla Przemyśla do wykorzystania w czasie niesienia pomocy. W wielu lokalizacjach zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych. W zakresie wolontariatu pracowniczego istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych od Fundacji ORLEN. Koncern rozpoczął również akcję pomocy Ukrainie w ramach programu lojalnościowego VITAY. Wszystkie realizowane działania koordynowane są przez Fundację ORLEN.

Źródło: PKN ORLEN, Twitter