ONE u Delfiny

„ONE” to tytuł kolejnej wspaniałej wystawy w prawdziwym Salonie Kultury stolicy, czyli w Galerii Delfiny przy ul. Smulikowskiego na Powiślu. Ta słynna placówka prezentująca Sztukę po raz kolejny pokazała swoja klasę. Jej opiekunka (prywatnie długoletnia przyjaciółka założycielki, a teraz patronki galerii – Delfiny Krasickiej) – znana malarka Anna Trochim tym razem zaprosiła swoje koleżanki, chciało by się napisać, że „po piórze”, ale chodzi przecież innego rodzaju twórczość. Koleżanki ze swojego ukochanego Podlasia.

I tak trzy Panie: Karolina Dadura, Elżbieta Gibulska oarz Alicja Szkil zaprezentowały swoją twórczość w gościnnych salach galerii. Wernisaż – 16 września b.r. – zgromadził wielu miłośników malarstwa. Wystawa, częściowo nawet „wyniesiona” do malowniczego ogrodu, wzbudziła zrozumiały zachwyt.

Nie dziwmy się, wszak kurator wystawy Krzysztof Koniczek tak określił tę ich sztukę:
„Myślę, że obcowanie z pracami trzech pań pozwoli na znalezienie rozwiązania wielu problemów, które dotyczą nas wszystkich. Może pozwolą na inne spojrzenie na nie. I w sposób szczególny zmienią do wielu zjawisk i tendencji panujących w naszym otoczeniu, a zarazem pozwolą nam być lepszym i mądrzejszym o nowe doświadczenia, które wynikły z obcowania z tą sztuką.

Sztuką, która nie jest obojętna, nie jest letnia, a jest mocnym i wyraźnym przekazem. UCZMY SIĘ ŚWIATA… DOŚWIADCZAJMY… KOCHAJMY…”

Źródło: http://kurier-warszawski.pl/one-u-delfiny/