OKNOPLAST mecenasem wystawy OKNO na sztukę

Już po raz czwarty w monumentalnych wnętrzach Teatru Narodowego w Warszawie odbył się wernisaż utalentowanych polskich artystów z cyklu “Jasiński & friends”. Wydarzenie zorganizowane przez znanego malarza młodego pokolenia, Dominika Jasińskiego, wsparła Grupa OKNOPLAST, wiodący producent okien i drzwi z PVC w Europie.

 

Wystawa z cyklu „Jasiński & friends” otworzyła się po raz czwarty w galerii Amaristo z siedzibą w Teatrze Narodowym. Ideą spotkań „Jasiński & friends” jest przede wszystkim promocja polskiej sztuki, m.in.: malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii, a także budowanie pozytywnych relacji między środowiskami artystycznymi i instytucjami kultury a biznesem oraz indywidualnymi pasjonatami sztuki. To również doskonała okazja by przekonać się, jak różnorodna jest polska sztuka młodej generacji. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszono artystów tworzących w różnych technikach plastycznych i reprezentujących ciekawe style.

Otwieramy dla Państwa okno na sztukę, wpuszczając przez nie powiew świeżości i duży ładunek kreatywności. Projekt „Jasinski & friends” to dowód na to, że o polskiej sztuce możemy mówić z dumą – powiedział Dominik Jasiński, jeden z czołowych i najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia oraz kurator i pomysłodawca wystawy.

Gościem specjalnym wernisażu, jaki odbył się 28 września był wybitny artysta grafik – Andrzej Pągowski. W czasie wernisażu była możliwość zakupienia prezentowanych prac, w tym plakatów Andrzeja Pągowskiego pochodzących z jego prywatnej kolekcji.