Ogólnopolski konkurs wiedzy o CSR wystartował

Rozpoczęła się 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR, organizowanego w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i studentów z całej Polski, którzy do 4 marca w ramach pierwszego etapu wypełniają test online. Na zwycięzców czekają nagrody.

W Ogólnopolskim Konkursie z wiedzy o CSR może wziąć udział każdy/a student/ka oraz uczeń/uczennica szkoły średniej, którzy nie ukończył/a 26. roku życia. Liczy się chęć zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

W ramach I etapu uczestniczki i uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na 10 pytań związanych z tematyką CSR i zrównoważonego rozwoju. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić test online. Osoby, które zakwalifikują się do II etapu, zmierzą się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi w konkursie regionalnym, który odbędzie się w kilku miastach w Polsce. A pięć najlepszych osób z II etapu znajdzie się w finale.

– W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem oraz wpływem działań firm, administracji państwowej oraz innych podmiotów na m.in. środowisko naturalne czy zmiany klimatyczne wśród młodych osób. Stąd mamy nadzieję, że Ogólnopolski Konkurs z wiedzy o CSR zainteresuje szerokie grono, tych chcą sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Liczymy też, że część z nich w przyszłości dołączy też do naszej społeczności zajmującej się zawodowo kwestiami odpowiedzialności społecznej i środowiskowej– mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jakie korzyści daje udział w Konkursie CSR?

Konkurs CSR mobilizuje do lepszego zrozumienia idei CSR. Umożliwia poznanie dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu największych firm w Polsce. Na uczestników II etapu Ogólnopolskiego Konkursu z wiedzy CSR czekają certyfikaty potwierdzające ich wynik i udział. Z kolei na finalistów/ki czekają nagrody: sprzęt elektroniczny, vouchery, publikacje nt. CSR.

Więcej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/lob/konkurs-csr/