Ogólnopolska zbiórka żywności – Tak. Pomagam!

W piątek oraz w sobotę, 19 i 20 marca 2021 r. rusza ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!” organizowana przez Caritas Polska. W akcji weźmie udział 500 sklepów sieci Lidl Polska w całej Polsce.

Zbiórki żywności to już niemal nieodłączny element przedświątecznej tradycji Lidl Polska. I tym razem, sieć postanowiła włączyć się do pomocy tym najbardziej potrzebującym. Już w najbliższy piątek oraz sobotę, 19 i 20 marca w 500 sklepach odbędzie się zbiórka żywności organizowana przez Caritas Polska.

W sklepach, tuż za linią kas, zostaną ustawione oznakowane kosze na żywność, a komunikaty w systemie nagłośnienia będą przypominały o możliwości wsparcia osób potrzebujących. Obiekty zostały również zaopatrzone w plakaty informujące o zbiórce.

Najpotrzebniejsze artykuły

Klienci zachęcani są do przekazywania artykułów o długim terminie przydatności, takich jak: mleko UHT, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze, a także środki czystości. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w postaci paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

 –Z Lidlem współpracujemy już od wielu lat. Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli razem zorganizować zbiórkę żywności. Dzięki niej będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym: osobom starszym, ubogim, a także pozostałym podopiecznym Caritas. Chcielibyśmy, aby paczki z zebraną żywnością trafiły do jak największej liczby osób, dlatego cieszymy się, że skala zbiórki w sklepach Lidl Polska jest tak duża i weźmie w niej udział aż 500 sklepów w całej Polsce – mówi ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Współpraca z Caritas

Lidl Polska już od wielu lat współpracuje z Caritas Polska. Oprócz organizowania zbiórek żywności, aktywnie bierze udział w Programie „Spiżarnia Caritas” mającym na celu ograniczenie marnowania żywności i jednoczesne wsparcie osób potrzebujących pomocy żywnościowej.

W ramach uczestnictwa w tym programie, w 2020 roku, sieć przekazała na rzecz podopiecznych Caritas kilkadziesiąt ton żywności i kilkanaście ton produktów kosmetyczno-chemicznych.

Źródło: Lidl