Odsłonięcie „Zaczytanej Ławki” na Bulwarach Wiślanych

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia Fundacja Zaczytani oraz firma Provident Polska organizują uroczyste odsłonięcie „Zaczytanej Ławki” ręcznie malowanej przez Laurę La Wasilewską. Ławka stanie na Bulwarach Wiślanych, na wysokości Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, w tym czytanie bajek przez aktorkę Julię Pogrebińską.

 

Już w najbliższą sobotę na Bulwarach Wiślanych w Warszawie stanie przepiękna, kolorowa ławka inspirowana obrazem „Dziwny ogród” Józefa Mehoffera. Jej autorką jest malarka, Laura La Wasilewska, która osobiście pojawi się na odsłonięciu ławki. Wraz z aktorką Julią Pogrebińską będzie czytać bajki. Fundacja Zaczytani, która jest inicjatorem tego przedsięwzięcia oraz firma Provident Polska, która sponsoruje ławkę, przygotowały z okazji jej odsłonięcia także szereg innych atrakcji dla najmłodszych, m.in. teatrzyk kukiełkowy, bańki mydlane oraz zabawy z klaunami i malowanie buziek. Atrakcje przewidziane są od godziny 16.

„Zaczytana Ławka” to kolejny wspólny projekt Fundacji Zaczytani i Provident Polska, największej firmy pożyczkowej na naszym rynku. Firma zorganizowała w lipcu zbiórkę książek na rzecz bibliotek przyszpitalnych. Celem było zebranie 6000 pozycji, a udało się zgromadzić ponad 11 200!

Efekty zbiórki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowały się w nią nie tylko nasi pracownicy czy doradcy klienta, ale także współpracujące z nami firmy. Kolejnym krokiem jest uruchomienie 20 bibliotek przyszpitalnych z okazji 20 lat, które Provident kończy w tym roku – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności biznesu. – Fundacja organizuje także dla naszych firmowych wolontariuszy szkolenia z bajkoterapii. Zdobyte umiejętności wykorzystują oni podczas wizyt w szpitalach, czytając małym pacjentom bajki.

Fundacja Zaczytani wspiera dzieci, młodzież oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promuje czytelnictwo, by odmienić codzienność w polskich placówkach służby zdrowia. Od 2013 roku uruchomiła już ponad 400 bibliotek przyszpitalnych. W najbliższych miesiącach, dzięki współpracy z Provident Polska, zostanie otwartych kolejnych dwadzieścia, m.in. w Kaliszu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fundacja wychodzi także z promocją czytelnictwa do przestrzeni miejskich i we współpracy ze znanymi artystami tworzy kolorowe, „zaczytane” ławki w kształcie książek. Do tej pory odsłoniła już 24 ławeczki w różnych miastach Polski. Teraz, dzięki współpracy z firmą Provident, kolejna ławka ubarwi przestrzeń na Bulwarach Wiślanych w Warszawie.