Energa z Grupy ORLEN została mecenasem głównym projektu „BTT Boxing Team. Od wykluczenia do powodzenia”, który powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych. Program ma na celu przeciwdziałanie skutkom wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży oraz hamowanie następstw patologii społecznej.
Stowarzyszenie Brzostek Top Team z Gdańska od wielu lat angażuje się w aktywizację młodych ludzi i walkę o ich marzenia. Organizacja prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz szkołach podstawowych. Jej celem jest nie tylko zarażanie pasją do sportu, lecz również praca nad umiejętnościami społecznymi i interpersonalnymi najmłodszych. Zajęcia pomagają wzmacniać poczucie własnej wartości i pewności siebie, uczą umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Treningi wpływają pozytywnie na sprawność fizyczną, koordynację ruchową, a także na umiejętności koncentracji, skupienia oraz spostrzegawczość.
Stowarzyszenie, przy wsparciu Energi z Grupy ORLEN, rozpoczęło projekt – „BTT Boxing Team. Od wykluczenia do powodzenia”, który jest skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych. Program ma na celu przeciwdziałanie skutkom wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży oraz hamowanie następstw patologii społecznej. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w formie treningów bokserskich na specjalnie do tego wyposażonej sali Klubu BTT.
– Jest to projekt niezwykle ważny i potrzebny, bo skierowany do dzieci, które takiego wsparcia potrzebują. Często zaangażowanie osób dorosłych, pokazanie tej młodzieży sposobów na spędzanie wolnego czasu i zarażenie jakąś pasją ma ogromny wpływ na ich późniejsze życie – podkreśla dr Alina Skorb-Gała, kierownik wydziału ESG Energi SA. – Cieszymy się, kiedy takie projekty trafiają pod nasze skrzydła, a jeszcze bardziej, gdy widzimy, że przynoszą efekty.
„BTT Boxing Team. Od wykluczenia do powodzenia” to nie tylko lekcje wychowania fizycznego. Dzięki projektowi, w którym udział biorą również dzieci i młodzież włączeni do niego dzięki pracy streetworkerów, najmłodsi otrzymają miejsce, w którym będą mogli znaleźć pomoc, ciepły posiłek i chwile spokoju. Poprzez stworzenie przestrzeni do treningów, zostanie zapewniona dzieciom, zarówno tym z rodzin patologicznych, zagrożonych wykluczeniem, jak i tym narażonym na choroby cywilizacyjne, odpowiednia opieka i miejsce do rozwoju.
Zajęcia będą się odbywały cyklicznie przez całe I półrocze roku szkolnego 2021/2022. Weźmie w nim udział ok. 150 dzieci.
Źródło: Energa