O kryzysie klimatycznym i eliminacji plastiku podczas 8. Targów CSR online

Jakie zmiany są konieczne, aby biznes skutecznie odpowiedział na kryzys klimatyczny? Czy eliminując plastik z opakowań, ocalimy świat? Na te pytania odpowiedzą panelistki i paneliści 8. Targów CSR online, które rozpoczną się 5 października.

Tegoroczna edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu potrwa 5 dni.

– Wyzwania klimatyczne i środowiskowe wymagają już bardzo konkretnych działań. To kwestia, która dotyczy każdego z nas. Jak wynika z ostatnich badań World Economic Forum, 9 na 10 respondentów na całym świecie pragnie bardziej zrównoważonej przyszłości. Pytanie w jakim stopniu możemy zrezygnować z dawnych przyzwyczajeń na rzecz bardziej przyjaznych środowisku? Inną kwestią jest to, że indywidualne działania – choć są konieczne – nie wystarczą.

Potrzebne jest połączenie wysiłków biznesu, administracji i społeczeństwo obywatelskie zintensyfikowały na rzecz zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwej transformacji gospodarek. O inspiracjach i szansach na skuteczne rozwiązania będziemy rozmawiali podczas 8. Targów CSR online. Zapraszamy na nie wszystkich, dla których ważne są dobro naszej planety i spójność społeczna – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Więcej: https://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/konferencja/