Nowy sprzęt dla jasielskich strażaków

43 hełmy strażackie firmy Rosenbauer zakupione ze środków otrzymanych z Fundacji Lotos trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Sprzęt warty 70 tys. zł został zakupiony za pośrednictwem Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Komendant Powiatowy PSP w Jaśle przekazał grawerton z podziękowaniem za pomoc w pozyskaniu środków na zakup nowych hełmów.

To kolejne wsparcie Lotosu dla strażaków. W lipcu do ośmiu jednostek OSP na Podkarpaciu trafiło 150 tys. zł na zakup sprzętu, umundurowania niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych i samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Na początku czerwca w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku przy ul. Beniowskiego otwarto pierwszą taką na Pomorzu salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie nowego sprzętu dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej GDAŃSK. Równolegle, dzięki wsparciu Fundacji LOTOS, Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim zakupiła łódź motorową, a Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie łódź motorową z przyczepą.

Źródło: Lotos