Noworoczna akcja STENA EkoStacji i IKEA Targówek

Od 4 do 12 stycznia 2014 r. w ramach wspólnej akcji IKEA Targówek i STENA EkoStacji w zamian za określone ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego możesz otrzymać m.in. kupony na obiad w restauracji IKEA Targówek, zniżki na zakupy żarówek LEDowych, kubki termiczne czy opaski z polaru od Stena Recycling.

Okres Świąt i Nowego Roku sprzyja zmianie starego sprzętu elektronicznego na bardziej zaawansowany technologicznie. Często pojawia się problem, co zrobić ze zużytymi urządzeniami RTV i AGD, które ostatecznie zalegają w piwnicy, czy na strychu, zajmując cenną przestrzeń. Zbiórka zorganizowana w ramach wspólnej akcji STENA EkoStacji i IKEA Targówek to okazja do przeprowadzenia noworocznych porządków w ekologicznym stylu. Elektroodpady to cenny zasób, który może być przetworzony i ponownie użyty w produkcji nowej jakości przedmiotów. Odzyskane np. ze zużytych telefonów komórkowych i komputerów: złoto, srebro, platyna, czy miedź mogą zostać wykorzystane do wytworzenia czajników, nowych obwodów w urządzeniach IT, czy instrumentów muzycznych, a z obudowy lodówki można wytworzyć obudowę do laptopa lub doniczkę.

Pomysł na poświąteczną zbiórkę elektroodpadów pojawił się automatycznie, bo co roku wygląda to podobnie: przed świętami ceny RTV i AGD maleją, a rozgorączkowani krewni, szukając prezentowych inspiracji, idą za głosem mody i… reklamy. Nic nie starzeje się tak szybko jak elektroniczne gadżety, ale możemy dać sprzętom drugie życie dzięki recyklingowi. Poprzez wspólną akcję z IKEA chcemy uczulać i uświadamiać ludzi, aby wyrzucali z głową. Najlepiej przez zabawę, bo przecież nikt nie lubi być zmuszany do sprzątania – komentuje Aleksandra Surdykowska ze Stena Recycling.

Za oddanie minimum 5 sztuk małego sprzętu elektronicznego w trakcie trwania akcji będzie można odebrać m.in. kupon na lunch w restauracji IKEA oraz opaskę z polaru. Za elektroodpady większych rozmiarów będzie można odebrać nie tylko kupon na lunch, ale także kubek termiczny i zniżkę na zakup żarówek LEDowych w IKEA Targówek. Warto wiedzieć, że oświetlenie wykorzystujące technologię LED jest najlepsze dla domowego budżetu i środowiska naturalnego, ponieważ nie tylko zużywa do 85% mniej energii, ale też świeci do 25 razy dłużej w stosunku do oświetlenia wykorzystującego tradycyjne żarówki. Dzięki temu żarówki LED wymagają rzadszej wymiany, więc redukowana jest ilość wytwarzanych odpadów. Ponadto nie zawierają rtęci i mogą być przetwarzane w procesie recyklingu. Żarówki LED można używać w każdego rodzaju lampach.