Noc Muzeów w Galerii Delfiny – wystawa „Tak-tak Nie-nie”

19 maja br. odbędzie się Noc Muzeów. W tym roku Galeria Delfiny na warszawskim Powiślu przygotowała wystawę malarstwa, tkaniny i grafiki pt.: „Tak-tak Nie-nie”. Zaprezentowane zostaną prace wielu wspaniałych artystów: Delfiny Krasickiej, Anny Alicji Trochim, Zbigniewa Nowosadzkiego, Ryszarda Gieryszewskiego, Janusza Golika, Ewy Miazek, Andrzeja Podkańskiego oraz Izabeli Siemiątkowskiej. Start o godzinie 19:00.

 

Wystawa „Tak-tak Nie-nie” to zbiór prac artystów najbliżej związanych z galerią. Będziemy mogli podziwiać między innymi tkaniny Delfiny Krasickiej, założycielki Galerii Delfiny czy malarstwo Anny Alicji Trochim i Zbigniewa Nowosadzkiego – obecnych opiekunów galerii. Ponadto zaprezentowane zostaną grafiki Janusza Golika oraz malarstwo Ewy Miazek, Ryszarda Gieryszewskiego, Andrzeja Podkańskiego oraz Izabeli Siemiątkowskiej. Dobór artystów oraz prac wyselekcjonowanych specjalnie na Noc Muzeów nie jest przypadkowy. Artyści opowiadają się po stronie jasności i poszanowania wartości oraz symboli, które tworzą kręgosłup człowieczeństwa. Jest to jednocześnie głos sprzeciwu wyrażany malarskim ekwiwalentem wobec zamazywania istotnych punktów odniesienia. Opowiedzenie się za biblijnym tak-tak i  nie-nie jest takim punktem odniesienia i aktem odwagi w magmie ambiwalencji.

Wystawę „Tak-tak Nie-nie” można zwiedzać w Galerii Delfiny, na ul. Smulikowskiego 10/2 od 9 do 20 maja br. w godzinach otwarcia Galerii: pn.-pt. 13-19; sob. 13- 18.