Nietypowa kampania Nestlé w Berlinie

Należąca do rodziny Nestlé marka Nescafé zachęcała nieznajomych w Berlinie do poznania się przy kawie. W ramach nietypowej akcji marketingowej przy przejściu dla pieszych przygotowano specjalne automaty do kawy imitujące przyciski wywołujące zielone światło. Maszyny wyposażone w ukryte kamery wyglądały jak typowe przyciski, jednak widniały na nich ekrany prezentujące osobę po drugiej stronie ulicy i informacja „naciśnijcie razem”. Jeśli przechodnie po dwóch stronach przejścia skomunikowali się ze sobą i równocześnie nacisnęli guzik, maszyna otwierała się i obu osobom serwowała poranną kawę Nescafé.
Kampania pod hasłem „Nescafé’s Instant Connections” to szansa na błyskawiczny kontakt przy kawie. W ciągu jednodniowej akcji ponad 600 osób zostało „połączonych” dzięki kawie Nescafé.

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się spowodować tyle spontanicznych interakcji społecznych, które bez naszego udziału na pewno by się nie wydarzyły. Filiżanka Nescafé to naturalny sposób na rozpoczęcie kontaktu. Chcieliśmy to pokazać w nieoczekiwany, nowoczesny i przyjemny sposób – powiedział Michael Chrisment z Nescafé.