#NieSzukajWymowki – Jasiek Mela inspiruje do działania!

Czy jesteś otwarty na dialog? Często powtarza się jak mantrę, że dialog jest najważniejszy, że szczera rozmowa i otwartość są podstawą dobrej komunikacji i współdziałania. Jednak co w sytuacji, gdy za słowami nie idą czyny? Od rozmowy wszystko się zaczyna, więc nie zwlekaj i zacznij już dziś. Otwórz się na innych, ale uważaj, efekty mogą Cię zaskoczyć!

 

Jasiek Mela ambasador Fundacji Pro NGO zaprasza do dialogu i podjęcia działania, a teraz jest ku temu dogodna okazja, ponieważ właśnie wystartowała kolejna edycja projektu GO4NGO, w którym to pracownicy otwierają się na NGO’sy i ich beneficjentów. Założenia projektu są bardzo proste, pracownik wspólnie z przedstawicielem NGO podejmuje dowolną aktywność. Spędzony wspólnie czas mogą wykorzystać na różne sposoby. Chociażby zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robili i przeżyć to wspólnie lub zaciekawić partnera projektu swoją pasją lub zamiłowaniem do jakiejś aktywności. Wspólna jazda na rowerze, spacer, a może mecz piłkarski? Wybór należy do Was!

Tak niewiele trzeba, aby zainicjować dialog, a poprzez spotkanie zawrzeć ciekawą znajomość lub po prostu fajnie spędzić czas. Na tym właśnie polega ten projekt – stawiamy na ruch, sport i dobrą zabawę, tworząc przestrzeń do rozmów.

 

Czy masz czasem wrażenie, że kogoś znasz, a tak naprawdę niewiele wiesz o tej osobie? Tak często bywa w relacjach między NGO, a  biznesem. Firmy realizują projekty CSR, angażują pracowników w wolontariat pracowniczy, a organizacje pozarządowe występują z propozycjami współpracy do partnera biznesowego. Ale czy te dwie strony znają się, czy tylko razem współpracują bądź współpracowały? Sukcesem relacji opartej na dialogu jest możliwość faktycznego poznania drugiej strony, jej potrzeb, oczekiwań, ale i zrozumienie samego siebie.

W wielu przypadkach kamieniem milowym jest skuteczny dialog, jak również okazja do dialogu. Czy wyobrażasz sobie, że pracownik spędza czas z przedstawicielem organizacji pozarządowej grając w szachy, albo pracownicy spotykają się wspólnie z członkami klubu sportowego, żeby rozegrać mecz? Dzięki GO4NGO, jest to możliwe i zupełnie naturalne. Pytanie jest jedno: Czy znajdziesz wymówkę?

Więcej informacji: GO4NGO.pl