Nielsen opublikował swój raport ESG 2022. W działaniach firmy na rzecz strategii D&I istotną rolę odgrywają BRG

Nielsen, światowy lider w dziedzinie pomiaru oglądalności, danych i analiz, opublikował „2022 ESG Report”. Z raportu m.in. wynika, że w działaniach na rzecz D&I (Diversity & Inclusion, różnorodności i włączania) istotną rolę odgrywają BRG (Business Resource Groups – grupy zasobów biznesowych).

Jak informuje firma, jej raport opisuje postępy w zakresie priorytetów dotyczących kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG), takich jak zmiany klimatyczne, różnorodność, sprawiedliwość i integracja społeczna, zaangażowanie pracowników, uczciwość biznesowa oraz zaufanie społeczne do mediów.

David Kenny, CEO Nielsen m.in. zaznaczył, że raport jest bardzo interesujący dla pracowników, udziałowców i innych interesariuszy, którzy chcą zrozumieć strategie i perspektywy firmy w czasach skomplikowanych przez COVID-19, wojnę, zmiany klimatyczne, brak bezpieczeństwa żywnościowego, ponowne zwrócenie uwagi na systemowy rasizm i istniejące nierówności wśród osób kolorowych, rosnące zapotrzebowanie na prawdę i uczciwość w mediach.

Firma przedstawiła cele, które chce osiągnąć do 2024 roku. Na przykład zamierza zapewnić obsadzenie 46 proc. stanowisk kierowniczych przez kobiety, zmniejszyć wydatki na podróże służbowe o 25 proc. w stosunku do poziomu wyjściowego sprzed pandemii, czy też zwiększyć zaangażowanie pracowników w realizacji programów zorientowanych na społeczność lokalną do 30 procent.

Sprzątanie plaży w Singapurze, sortowanie ubrań w Bombaju

Firma zorganizowała 9 czerwca 10. Nielsen Global Impact Day, w czasie którego tysiące pracowników ochotniczo brało udział w 350 imprezach i działaniach indywidualnych w 40 krajach świata. David Kenny wymienił m.in. sprzątanie plaży w Singapurze, sortowanie ubrań i zabawek dla organizacji non-profit w Bombaju, czy porządkowanie placu zabaw w Nowym Jorku. Grupa 30 wolontariuszy wzięła udział w wirtualnym „konkursie umiejętności”, aby pomóc dwóm organizacjom non-profit działającym na rzecz równego dostępu do mediów i umiejętności korzystania z mediów.

W szeroko prowadzonych działaniach Nielsena na rzecz D&I dużą role odgrywają BRG. Są to generalnie grupy łączące pracowników z tych samych środowisk i o podobnym doświadczeniu, mogących wspólnie pracować na rzecz swojego rozwoju zawodowego, doskonalenia kultury korporacyjnej, osiągania lepszych wyników biznesowych.

BRG Marhaba, czyli cześć

W Nielsen powstało wiele BRGs, na przykład grupy Marhaba (co oznacza „cześć” w języku arabskim), mające wspierać i łączyć społeczność współpracowników pochodzenia arabskiego. Powstała też m.in. BRG Indigenous Voices, skupiająca pracowników będących rdzennymi Amerykanami.

BRG&ERG na rzecz D&I

Jak można przeczytać, sieć BRGs Nielsena daje pracownikom możliwość tworzenia więzi ze wspólnymi tożsamościami i rozwijanie kultury integracji. Raport zawiera też opis systemu działalności BRGs, w tym sponsoringu, monitoringu i zaangażowania kierownictwa w rozwój grup.

Również w poprzednich latach firma prezentowała swoje działania związane z ERG, czyli Employee Resource Group – grup (sieci) zasobów pracowniczych. Np. od 2914 r. organizowała Tydzień Doświadczeń Nielsen Employee Resource Group, znany również jako tydzień enERGize, poświęcony ukazywaniu wartości i korzyści płynących z zaangażowania ERG na całym świecie.

Pełny raport firmy Nielsen można pobrać TUTAJ.

 

Źródło: Nielsen