NIE #ZOSTAŁAMWDOMU

Program Edukacji Onkologicznej wystartował zkampanią – której głównym przekazem jest podziękowanie pielęgniarkom i pielęgniarzom za pracę podczas pandemii. Główne hasło to NIE #ZOSTAŁAMWDOMU…

Dzięki tej kampanii – nie mogąc spotkać się z naszymi uczestnikami osobiście – chcieliśmy przekazać jak bardzo doceniamy codzienny trud i zaangażowanie pielęgniarek i pielęgniarzy. Czekamy na ponowne spotkania, które wierzymy już wkrótce odbędą się w całej Polsce! – czytamy na FB Programu Edukacji Onkologicznej.

W ramach kampanii outdoorowej stworzono billboardy z fotografiami przedstawiającymi pielęgniarki podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Każde zdjęcie opatrzone jest cytatem, opisującym pracę, takim jak „Nie trzymałem dwumetrowego dystansu, bo zakładałam pacjentowi wenflon”,„Nie #zostałamwdomu, bo poprawiałam choremu poduszkę” czy „Nie dzieliłam się z Wami uśmiechem, bo godzinami nie zdejmowałam maseczki”.

O ile inicjatywy poprawiające postrzeganie zawodu medyka są potrzebne to  wykonanie nie zawsze jest trafione. To prawda, że medycy nie mogli zostać w domu i muszą się narażać, nie tylko w czasie pandemii i warto im za to podziękować nie tylko oklaskami. Jednak trzeba przy tym podkreślić, że zawód medyka to o wiele więcej niż poprawianie poduszki… – komentuje Natalia Witkowska, redaktorka naczelna RaportCSR.pl.