Newsweek Global Green Ranking 2016

Zorganizowany pod koniec ubiegłego roku szczyt klimatyczny COP21 wzbudził na całym świecie wielkie nadzieje związane z koordynacją działań obywatelskich, rządowych i biznesowych w zakresie ograniczania przyczyn i efektów zmian klimatycznych. Zaledwie kilka miesięcy po tym wydarzeniu, autorzy Newsweek Global Green Ranking 2016 – globalnego rankingu najbardziej „zielonych” firm opracowanego przez amerykańską redakcję magazynu Newsweek we współpracy z Corporate Knights i HIP Investor – wysoko ocenili wysiłki i zobowiązania Schneider Electric, globalnego specjalisty w zarządzaniu energią i automatyce. Grupa Schneider Electric zajęła 10 miejsce w rankingu, tuż obok tak prestiżowych graczy jak Shire Plc., Reckitt Benckiser i British Telecom.

 

Proces ewaluacji Newsweek Green Rankings opiera się na ośmiu obiektywnych wskaźnikach efektywności oraz przejrzystych regułach metodologicznych. Punktacja końcowa uzyskana przez każdą z notowanych firm jest obliczana na podstawie średnich ważonych wszystkich wyników cząstkowych przyznanych dla poszczególnych wskaźników, odzwierciedlających kolejno: efektywność energetyczną, poziom emisji gazów cieplarnianych, efektywność w gospodarowaniu zasobami wodnymi, efektywność w gospodarowaniu i przetwarzaniu odpadów i zyskowność zielonych gałęzi biznesu, a także powiązanie poziomu płac kadry kierowniczej z efektywnością polityki zrównoważonego rozwoju firmy, obecność komisji monitorującej zieloną politykę firmy oraz wynik audytów przeprowadzonych przez niezależne podmioty trzecie.
Wysokie noty przyznane Schneider Electric potwierdzają osiągnięcia firmy w dziedzinie rozwoju innowacji na każdym poziomie systemu energetycznego, dzięki połączonym, skomunikowanym technologiom z zakresu zarządzania energią i automatyki, które zmieniają oblicze całych gałęzi przemysłu i miast oraz wzbogacają nasze codzienne życie. W Schneider Electric nazywamy taką strategię działań Life is On.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Newsweek Global Green Ranking. Potwierdza on, że nasza firma podjęła słuszną decyzję, jeśli chodzi o strategie zrównoważonego rozwoju i wdrażania innowacji” – komentuje Gilles Vermot Desroches, SVP Sustainability w Schneider Electric. Chcemy, aby każda osoba na świecie mogła cieszyć się dostępem do energii elektrycznej, w sposób, który będzie bezpieczny, niezawodny, efektywny i przyjazny dla środowiska. Nasza misja polega na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na dylemat energetyczny naszych czasów: pogodzenie potrzeb globalnej redukcji CO2 z podstawowym prawem wszystkich ludzi do dostępu do energii elektrycznej.

Więcej: http://www.newsweek.com/green-2016/top-green-companies-world-2016