Nestlé Polska S.A. wśród najbardziej pożądanych pracodawców

Młodzi Polacy wiążą swoją przyszłość z branżą FMCG i chcieliby pracować w Nestlé. Odpowiedzieli tak w jednym z największych sondaży opinii studentów – w rankingu Idealny Pracodawca TOP 100 2014 organizowanym przez Universum Global. Nestlé Polska S.A. zajęło wysoką 10. pozycję w kategorii Biznes, będąc zarazem jedynym tak wysoko uplasowanym reprezentantem branży spożywczej. W ciągu minionego roku firma zdecydowanie zyskała w oczach młodych inżynierów zajmując 7. pozycję w kategorii Inżynieria i poprawiając wynik sprzed roku aż o 10 miejsc. W kategorii Nauki Ścisłe w tegorocznym rankingu Nestlé zajęło 3. miejsce.

idealny-pracodawca-2014Universum Student Survey to jedno z największych światowych badań opinii młodych ludzi na temat ich przyszłej kariery. W tym roku w Polsce wzięło w nim udział ponad 23 tys. studentów m.in. kierunków biznesowych, humanistycznych, inżynierii oraz IT. Badanie „Idealny Pracodawca TOP 100”, skupiając się na postawach, oczekiwaniach i ambicjach osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, wskazuje poziom atrakcyjności firm na rynku pracy.

10. pozycja w kategorii Biznes, 3. miejsce w kategorii Nauki Ścisłe i 7. w Inżynierii stanowią potwierdzenie wysokiej pozycji Nestlé na rynku pracodawców, świadcząc jednocześnie o dużym zainteresowaniu firmą, jej zaangażowaniu i wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi.

Nestlé stwarza wiele możliwości osobom startującym na rynku pracy. Absolwentów zaprasza do udziału w swoich rekrutacjach, a studentów III, IV i V roku – na praktyki. W ciągu najbliższych 3 lat w ramach Inicjatywy na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych (ang. Youth Employment Initiative) firma planuje stworzyć możliwości pracy w całej Europie dla 20 tys. osób do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycje pracy, natomiast druga połowa oferty praktyk i staży. W Polsce Nestlé zaoferuje zatrudnienie i praktyki zawodowe dla niemal 800 osób. Studenci pragnący zdobywać doświadczenie w tej firmie mają do wyboru w ramach Letniego Programu Praktyk z Nestlé dwie propozycje: Business Internship Program, który oferuje szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach jak np. Marketing, Sprzedaż, Controlling, Logistyka, HR, IT oraz Technology Engineering Development Program, czyli program dla inżynierów, w którym Nestlé otwiera drzwi swoich fabryk i oferuje praktyki w działach takich jak technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów oraz dział techniczny. Jest to także część działań w ramach Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych.

Obecność Nestlé Polska S.A. w czołówce firm w rankingu „Idealny Pracodawca TOP 100 2014”cieszy nas tym bardziej, że wyboru dokonują młodzi Polacy. Studenci stojący u progu kariery szukają pracy idealnej, w której będą mogli zdobyć ciekawe doświadczenia zawodowe. To duża satysfakcja, że wybierają właśnie Nestlé i tak wysoko nas cenią wśród pracodawców w branży FMCG. Jesteśmy wdzięczni za okazywane nam zaufanie i zapraszamy do Nestlé na staże i praktyki, które nieustannie doskonalimy, aby w pełni sprostać oczekiwaniom studentów i odpowiadać na wyzwania dynamicznego rynku pracy. Mamy także nadzieję, że Inicjatywa na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych, nie tylko w Polsce, ale i we wszystkich krajach Europy, poprzez stworzenie kolejnych miejsc pracy i możliwości rozwoju, jeszcze bardziej przyczyni się do wykształcenia najlepszych, usatysfakcjonowanych ze swojej kariery pracowników – powiedziała Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji oraz HR Biznes Partner w Nestlé Polska S.A.