Natalia Partyka oraz Maria Andrejczyk nagrodzone w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP

W miniony weekend Natalia Partyka, inicjatorka i założycielka Funduszu Natalii Partyki, wspierającego młodych sportowców, została wybrana Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym, natomiast Marii Andrejczyk, stypendystce Funduszu, został przyznany tytuł sportowego odkrycia 2016 roku.
Natalia Partyka na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyła dwa złote medale w tenisie stołowym, natomiast debiutująca na igrzyskach Maria Andrejczyk wynikiem 67,11 m ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem, a w finale minimalnie otarła się o brązowy medal.

Fundusz Natalii Partyki
natalia-partykaOd dwóch lat Natalia Partyka prowadzi Fundusz swojego imienia, w ramach którego wraz z siecią sklepów Biedronka wspiera zdolnych sportowców.. Przyznając stypendia, Fundusz pomaga im właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał, zgodnie z przyświecającym mu hasłem: „Uwierz w siebie i wygraj!”.

– Wspólnie z siecią sklepów Biedronka jesteśmy w stanie wspierać młodych, utalentowanych sportowców w ich rozwoju. Mam nadzieję, że nasze grono stypendystów będzie się powiększać. Mam takie małe marzenie, aby – być może już w niedalekiej przyszłości – nasi stypendyści odbierali wyróżnienia jako jedni z najlepszych sportowców w naszym kraju – powiedziała Natalia Partyka.

W pierwszej edycji konkursu stypendialnego 13 młodych, utalentowanych sportowców otrzymało roczne stypendia w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, Mistrz Polski 2016 w biegach narciarskich stylem klasycznym 19-letni Dominik Bury oraz Maria Andrejczyk.

28 listopada 2016 r. rozpoczęła się realizacja II edycji programu stypendialnego dla kolejnej grupy 10 młodych zawodników. Stypendia trafiły do sportowców w wieku od 17 do 22 lat, których cechuje duży potencjał, ale trudna sytuacja socjalna utrudnia im rozwój kariery sportowej. Stypendyści II edycji, oprócz wsparcia finansowego, dodatkowo otrzymują wsparcie psychologa sportowego.

Działania Funduszu Natalii Partyki nie ograniczają się jednak tylko do grupy stypendystów. W 2016 r. opublikowany został ,,Przewodnik dla młodych sportowców’’. Publikacja – stworzona z myślą o młodych ludziach, wchodzących w świat zawodowego sportu – zawiera praktyczne wskazówki i porady ekspertów, m.in. fizjoterapeutów i psychologów sportowych. Publikacja dostępna jest bezpłatne na stronie Funduszu Natalii Partyki: http://fundusznataliipartyki.pl.

Zapisz