Najwyższa jakość dla czystego powietrza – ruszyła nowatorska instalacja KGHM

Miedziowy gigant uruchomił właśnie Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica. To pierwsza taka inwestycja w Polsce i jedna z kilku na świecie.

Instalacja jest kolejnym zrealizowanym z sukcesem przez KGHM elementem Programu BATAs. Koszt inwestycji to blisko 120 mln zł.

Oczyszczanie na najwyższym poziomie

Instalacji SOLINOX w Hucie Miedzi Legnica oczyszcza gazy odlotowe z dwutlenku siarki, a uruchomiony teraz dodatkowy węzeł doczyści gazy z arsenu i rtęci do poziomu nie większego niż 0,05 mg/Nm3.

KGHM to jeden z naszych narodowych czempionów, lider i promotor transformacji. Polska Miedź nie tylko dostarcza surowce, które są niezbędne dla rozwoju gospodarki i nowych technologii, które pomagają zatrzymać zmiany klimatyczne, ale sama sięga po najwyższej jakości rozwiązania by chronić środowisko. Dba w ten sposób o swoje sąsiedztwo i lokalne społeczności. Uruchamiana dziś instalacja to dowód najwyższej jakości i odpowiedzialności za otoczenie – powiedziała podczas uroczystości uruchomienia instalacji Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu.

Instalacja w Hucie Miedzi Legnica to kolejna strategiczna inwestycja KGHM w ochronę środowiska, proekologiczny projekt za ponad 100 mln zł.  Specjalnie zaprojektowany węzeł pozwoli nam uzyskać efekty do tej pory nieosiągalne. Jesteśmy jedyną firmą w kraju, która wdraża tę zaawansowaną technologicznie metodę. Rozwiązania przyjazne środowisku na najwyższym poziomie – tak działamy w KGHM, który jest liderem zielonych zmian w Polsce – podsumował  Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM dla czystszego powietrza

KGHM traktuje ekologię jako jeden ze swoich strategicznych obszarów. W 2022 roku Spółka wydała na realizację inwestycji proekologicznych około 250 mln zł. Modernizacja rozwiązań produkcyjno-technologicznych zawsze uwzględnia aspekty środowiskowe.

Więcej na stronie KGHM