Najstarszy polski dziennikarz turystyczny honorowym Ambasadorem turystyki bułgarskiej

Fot. Ambasada Bułgarii w Polsce.

Najstarszy – publikuje już 75-ty rok – polski dziennikarz turystyczny Cezary Aleksander Rudziński wyróżniony został przez minister turystyki Bułgarii Zaricę Dinkową tytułem Honorowego Ambasadora turystyki bułgarskiej (Honor Ambassador of destination and brand Bulgaria).

Cezary Aleksander Rudziński jest od wielu lat redaktorem portalu „Globtroter” (www.globtroter.info) oraz stałym współpracownikiem Otwartego Przewodnika Krajoznawczego (www.krajoznawcy.info.pl) i Kuriera 365 (www.kurier365.pl)

Równocześnie od wręczającej mu ten certyfikat w imieniu rządu Republiki Bułgarii J.E. Pani Margarity Ganewej, Ambasador Bułgarii w Polsce, otrzymał gratulacyjną Gramotę „za wieloletni (podróżuje do i po Bułgarii oraz fotografuje i opisuje jej atrakcje turystyczne od początku lat 60-tych XX w.) wkład dziennikarski w relacjonowanie i promocję Bułgarii w polskich publikacjach drukowanych i elektronicznych” oraz srebrny medal wybity w 2023 r. przez Bułgarską Mennicę Państwową z okazji 125-lecia Bułgarskiej Agencji Telegraficznej.

Źródło: globtroter.info