Na pomoc potrzebującym

23 listopada ruszyła Świąteczna Zbiórka Żywności prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności. Do akcji przyłącza się Fundacja Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan „Blisko Twoich potrzeb”. Zbiórka w wybranych sklepach sieci Lewiatan potrwa przez tydzień do soboty 28 listopada. Akcją objętych jest blisko 400 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce.

– Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Lewiatana będziemy zbierać żywność dla potrzebujących. Od ponad 20. lat zachęcamy Polaków do tego, by w prosty i sprawdzony sposób pomagali w tak szczególnym okresie, jakim są Święta. Wystarczy, że od poniedziałku do piątku, podczas zakupów w sklepie spożywczym Lewiatan kupimy kilka produktów więcej i przekażemy do specjalnie oznakowanych koszy. Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze. Każdy z nas może pomóc i zapełnić wigilijne stoły najuboższych – mówi Dorota Jezierska, wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

W Polsce według aktualnych danych około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie z myślą, o tych osobach od ponad 20. lat organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności. W ub.r. w okresie Bożego Narodzenia w Polsce udało się zgromadzić ponad 780 t żywności.

– Nasza Fundacja dołączyła do ogólnopolskiej akcji Banków Żywności, ponieważ to sprawdzony partner, który każdego roku dba o posiłki dla tysięcy najuboższych. Pomoc jest ważna zawsze, ale ten rok jest wyjątkowy trudny. Dlatego każdy gest, nawet najdrobniejszy, ma znaczenie – dodaje Katarzyna Długa, prezes Fundacji Lewiatan „Blisko Twoich Potrzeb”.

Źródło: PSH Lewiatan