Na kłopoty IT – iMe!

Kłopoty z komputerem dotyczą tylko innych tak uważa większość użytkowników, do momentu kiedy coś złego dzieje się z ich sprzętem. Ten, niby błahy, temat jest poważny, bo tylko w ubiegłym roku na naprawę komputerów, tabletów czy smartfonów Polacy wydali ponad 1,5 mld, przyjmując, że średni koszt naprawy to 250 zł – podsumowuje Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Technologia IT rozwija się w tak szybkim tempie, że jej monitorowaniem, na stałe, mogą sobie pozwolić tylko zawodowcy i pasjonaci. Przeciętni użytkownicy mają z tym określone trudności. 90 % spraw, z którymi się borykają się użytkownicy to kwestie prozaiczne, dotyczące trudności z podłączeniem drukarki czy innego urządzenia peryferyjnego, albo konfiguracji poczty lub odzyskanie hasła. Problemy poważniejsze stanowią margines. Proste kłopoty utrudniają korzystanie z komputera. Użytkownicy mają problem do kogo zwrócić się po pomoc? Często wykorzystywani są członkowie rodziny lub znajomi, którzy życzliwie mogą pomóc raz, o ile potrafią, jednak w perspektywie trudno jest im wejść w rolę stałego, bezpłatnego serwisanta. Oddzielnym zagadnieniem jest jeszcze ich dostępność.

Te problemy dostrzegła spółka ITC. Jej kierownictwo uznało, że może zająć się zaspokojeniem potrzeb w tym zakresie. Tak doszło do powstania innowacyjnej usługi iMe. Polega ona na przedpłaconej usłudze konsultacji informatycznej, którą można nabyć na podobnych zasadach co numer telefonu komórkowego w kiosku czy sklepie. Aby skorzystać z usługi wsparcie potrzebne jest jeszcze łączność internetowa. Informatycy iMe czekają w gotowości non-stop przez cały tydzień. Za równowartość niecałych 20 złotych są w stanie rozwiązać zdalnie większość problemów z jakimi borykają się użytkownicy komputerów. W przypadku, gdyby się okazało, że sprawa jest nierozwiązywalna lub przekracza możliwości informatyków iMe, wówczas opłata nie zostaje pobrana.

iMe to zespół informatyków gotowych stale nieść pomoc. Przez całą dobę przez wszystkie dni w roku są chętni rozwiązywać problemy dzwoniących i odpowiadać nawet na irytujące pytania z zakresu działania komputera i jego programów. Co więcej podczas rozmowy, nie używają hermetycznego słownictwa typowego dla informatyków tylko mówią potocznym językiem zrozumiałym dla przeciętnego użytkownika. Jednocześnie konsultacje i wsparcie odbywają się anonimowo, a wszelkie prace naprawcze odbywające się na sprzęcie klienta mogą być przez niego na bieżąco oglądane. Co więcej iMe posiada ubezpieczenie swojej działalności na 15 milinów złotych. Mnie się wydaje, że to bardzo ciekawa propozycja rynkowa, zwłaszcza dla ludzi, którzy uważają, że komputer powinien działać, ale nie interesuje ich jak to się dzieje.

Źródło: http://blogi.polskatimes.pl/zyskiistraty/2015/10/19/na-klopoty-it-ime/