Muzyka w służbie organizacji charytatywnych. Kate potrafi!

Fot. Lidia Skuza

Kate Dąbrowska (Katarzyna Dąbrowska) należy do tych artystek, które uważają, że swoim talentem należy się dzielić ze słabszymi. Dlatego wspiera akcje charytatywne. Kasia w wywiadzie dla portalu i.pl opowiedziała o tym trochę. Ciekawostką jest fakt, że artystka pracę magisterską pisała o fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?

Dlaczego Kate pomaga innym? Jaka jest motywacja artystki?

– Liczy się cel. Jeśli wiem, że pomagam przez swoje teksty i przez swoją muzykę innym ludziom, bez względu na to, czy będzie to może mniejsza garstka, czy większa grupa ludzi i wniosę coś dobrego, to dla mnie ma to ogromny sens. Kiedy byłam studentką, pisałam pracę magisterską o fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, dlatego, kiedy dostałam propozycję występu na galach wspierających jej inicjatywę, zgodziłam się bez zastanowienia. Wspieram też poprzez swoje występy organizację „SOS Wioski Dziecięce”.

Nowy utwór, nowe otwarcie. Kate zaśpiewa “Zachłysnę się” na gali fundacji „Warto im pomóc”.

– 21 października 2023 r. zaprezentuję swój nowy singiel „Zachłysnę się” na gali fundacji „Warto im pomóc”. Od samego początku nie sam sukces był moim celem. Często sobie powtarzam: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Jeśli dostałam głos i swoją pasję do muzyki, to chciałabym się tym dzielić z jak największą grupą odbiorców i motywować przez to do rozwoju innych”. Cieszę się bardzo kiedy dostaję wiadomości od osób, które nie miały wiary w siebie, a po obejrzeniu wywiadów ze mną i posłuchaniu moich singli, podjęły decyzję, aby rozwijać się, robić to, co kochają wbrew krytyce i kompleksom – mówi z radością w głosie.

Więcej o karierze Kate na portalu i.pl