MonumentApp. Aplikacja do podróżowania

Partnerem zakładki jest Polska Organizacja Turystyczna.

Miłośnicy zwiedzania zabytków są zachwyceni aplikacją, którą stworzył Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. MonumentApp, w znaczący sposób podnosi komfort planowania podróży po Polsce.

W aplikacji znajdziemy m.in. listę polskich skarbów UNESCO. Użytkownicy mają też dostęp do szerokiej bazy historycznych obiektów. Można zobaczyć muzea, polskie zamki, Pomniki Historii, dziedzictwo literatury polskiej, czy spuściznę żydowską. Aby poszukać konkretnych obiektów można także ustawić własne filtry.

Jedną z funkcji aplikacji MonumentApp jest możliwość tworzenia własnych map i planów wycieczek. Dodatkowo po zainstalowaniu można tworzyć własne opisy oraz dzielić się swoimi odkryciami w kontekście zwiedzania zabytków. W pewnym stopniu MonumentApp jest również aplikacją spełniającą funkcję społecznościową, gdzie każdy z podróżujących może wymieniać się opiniami dotyczącymi odwiedzonych miejsc. Ważną funkcjonalnością aplikacji MonumentApp jest możliwość dodawania do niej własnych zabytków, by uzupełnić ogólnodostępne zasoby, do czego zachęcają twórcy oprogramowania.

Aplikacja mobilna MonumentApp jest dostępna na telefony z systemem Android i iOS.

Efektem współpracy Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków i Polskiej Organizacji Turystycznej jest także portal turystyczny spotkaniazzabytkami.pl, który stanowi pewnego rodzaju rozszerzenie aplikacji. Portal ten jest źródłem wiedzy na temat zabytków oraz miejsc, które warto odwiedzić podróżując po Polsce.

Portal zawiera nie tylko artykuły dotyczące poszczególnych zabytków, ale również zdjęcia, galerie czy wywiady. W połączeniu z aplikacją MonumentApp oraz kwartalnikiem “Spotkania z Zabytkami” poszerza świadomość i wiedzę turystów na temat zabytkowych obiektów historycznych na terenach Polski, jest także źródłem inspiracji w planowaniu wycieczek.