Monopolis wspiera kulinarnie

Monopolis wspiera kulinarnie to akcja, która zaczął prowadzić łódzki deweloper Virako, odpowiedzialny za powstanie centrum kulturalno-biurowego Monopolis. Polega ona na wsparciu z jednej strony swoich gastronomicznych najemców, a z drugiej lekarzy z łódzkich szpitali.  

Restauratorzy klika razy w tygodniu będą przygotowywać posiłki dla personelu medycznego, które trafią do wybranych placówek. Łącznie, do odwołania, przekazywanych będzie kilkaset dań tygodniowo.

Pierwszy transport posiłków – sto ramenów z Sendai Sushi i partia świeżo wypiekanego pieczywa oraz kanapek z Piekarni Łódź – trafił do Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie.

Kolejna dostawa zasiliła Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego. Do akcji dołączyły kolejne monopolisowe restauracje – Trattoria Italiana oraz Arteria. Wszelkie koszty związane z logistyką i samymi posiłkami pokrywa Virako, wspierając w ten sposób nie tylko medyków, ale i swoich najemców.

– Bacznie przyglądam się sytuacji związanej z pandemią. To dla nas wszystkich nie tylko pora na weryfikację planów i założeń biznesowych, ale także test na człowieczeństwo. Postanowiłem wesprzeć dwie grupy, które w mojej opinii zostały bardzo dotknięte przez obecną rzeczywistość, chociaż każda z nich w różnym wymiarze. Skoro w jakimś stopniu możemy pomóc łódzkim szpitalom i jednocześnie najemcom Monopolis, czemu tego nie robić? To rozwiązanie, w którym każda ze stron coś zyskuje – zapewnia Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Źródło: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=44809&link=smacznie-zdrowo-solidarnie