MoneyGram przekazuje subwencję na rzecz promowania edukacji naukowej w Polsce

Spółka MoneyGram globalny dostawca innowacyjnych usług transferu pieniędzy, przyznała dziś subwencję krakowskiej Fundacji Uniwersytet Dzieci. Subwencja w wysokości 54 tys. dolarów ma na celu przede wszystkim poprawę szans edukacyjnych dzieci w Polsce. Współpraca z Fundacją MoneyGram, która jest częścią MoneyGram International zajmującą się działalnością charytatywną, umożliwi Fundacji Uniwersytet Dzieci wspieranie warsztatów szkoleniowych dla nauczycieli. Dzięki nim będą oni mogli unowocześnić swoje programy nauczania w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) realizowane w klasach na terenie całego kraju.

 

Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić nasze wsparcie dla innowacyjnego programu Fundacji Uniwersytet Dzieci, ponieważ jest on zgodny z misją Fundacji MoneyGram, jaką jest przekształcanie edukacji w Polsce i na całym świecie – powiedziała Pam Patsley, Prezes Zarządu MoneyGram. – Ta inwestycja przyniesie cenne efekty i pokaże dobitnie, że wczesna edukacja to podstawa lepszego życia dla dzieci ze wszystkich regionów geograficznych i środowisk o czym jesteśmy przekonani. Fundacja Uniwersytet Dzieci została wybrana w drodze głosowania przez pracowników nowo powstałego Globalnego Centrum Biznesowego MoneyGram w Warszawie” – podkreśliła Pam Patsley.

Subwencja dla Fundacji Uniwersytet Dzieci obejmie prawie 600 nauczycieli i zapewni wsparcie dla ponad 40 tys. dzieci w różnych regionach Polski. W szczególności fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie i realizację seminariów edukacyjnych dla nauczycieli przedmiotów ścisłych. Dodatkowo, dzięki finansowaniu nauczyciele otrzymają interaktywne modele nauczania i specjalnie zaprojektowane materiały edukacyjne, które zabiorą ze sobą do swoich klas.

W ubiegłym roku Fundacja MoneyGram przekazała dotację dla polskiej Fundacji Drabina Rozwoju, która ufundowała komputery i specjalnie przygotowane oprogramowanie edukacyjne dla warszawskich domów dziecka, a także zapewniła szkolenia dla pracujących tam nauczycieli.

Więcej: moneygramfoundation.org.